Blockchain Eğitimcisi, Tanzanyalıların Kripto Risklerini Anlaması İçin Daha Fazla Çalışma Yapılması Gerektiğini Söyledi

Blockchain Eğitimcisi, Tanzanyalıların Kripto Risklerini Anlaması İçin Daha Fazla Çalışma Yapılması Gerektiğini Söyledi

Tanzanya’daki blockchain teknolojisinin savunucuları, 2021 yılının büyük bölümünde bu fintech’i o ülkedeki sıradan insanlara getirmek için çok şey yaptı.

Bu, ya tanıtım gezileri ya da yatırım taahhütleri yoluyla oldu. Bu çabalar, Başkan Samia Suluhu Hasan‘ın teknolojiyi açıkça benimsemesiyle de desteklendi.

Bu tür çabaların bir sonucu olarak, geçmişte olduğundan daha fazla Tanzanyalı kripto para birimleriyle tanışıyor. Öte yandan, artan kripto para ticareti faaliyetleri, Tanzanya Merkez Bankası’nı, vatandaşları her ticaret yaptıklarında karşılaştıkları riskler konusunda bir kez daha uyarmaya zorladı.

Bununla birlikte, Tanzanya merkezli bir blok zinciri eğitimcisi olan Sandra Chogo‘nun önerdiği gibi, Tanzanyalıların kripto ticaretinde yer alan risklerin farkında olmalarını sağlamak için daha fazla çalışma yapılması gerekiyor.

Sandra Chogo, kripto para birimleri hakkında doğru bilgilerin yayınlanmasının, o ülkede ve ötesinde kripto dolandırıcılığı sayısını azaltma çabalarını artıracağını söylüyor.

Sandra Chogo, ”Her zaman fırsatlar arıyoruz. ”Bu yüzden Blockchain’deki fırsatları gördüm. Ayrıca özellikle kripto para birimlerinin vatandaşlara ve para sistemine yönelik risklerini de gördüm. Bu, bildiklerimi hükümet yetkilileriyle paylaşmak istememe neden oldu.” Dedi.

Chogo, konuşmalarının devamında ”Ayrıca, halkı dolandırıcılıklardan nasıl kaçınabilecekleri ve yasal fırsatları dolandırıcılıklardan nasıl ayırt edebilecekleri veya ayırt edebilecekleri konusunda eğitmek (veya bilgilendirmek) istedim.” İfadelerini kullandı.

Blockchain eğitimcisi ek olarak CBDC konusuna da değindi. ”Tanzanya CBDC’si hala erken aşamalarında. Hala çok fazla anlayış ve araştırma yapılması gerekiyor. Yani CBDC lansmanı yakın zamanda olmayacak.” Dedi.