Blockchain Derneği 2021’de finansmanı dört katına çıkardı

Blockchain Derneği 2021’de finansmanı dört katına çıkardı

2021 sona ererken, kripto para birimi lobisindeki en büyük kurumlardan biri üyelik ve finansmanda ciddi bir artış gördü.

Blockchain Derneği, 2018’deki kuruluşundan bu yana Washington DC’de önemli bir kurum oldu. Ancak son verilere göre 2021‘de rekor derecede büyüme yaşandı.

Derneğe yapılan üyelikler, 1 Ocak’tan bu yana 28 firmadan 65’e yükseldi. Bu arada, dernek yöneticisi Kristin Smith’e göre, 2 milyon dolardan az olan 2020 bütçesi yaklaşık 8 milyon dolara çıktı.

En yeni üyeler arasında Solana Labs, Republic, Dapper Labs, Tacen ve Messari yer alıyor. Yılın başında tokenlar için bir boğa piyasası görülürken, bu yıl finansal düzenleyiciler çevresinde bir eylem telaşı görüldü. Bu da yönetim kurulu genelinde siyasete olan ilgiyi artırdı. 

Yönetici Smith konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Altyapı mücadelesiyle Ağustos ayından bu yana neredeyse iki katına çıktık. Bu durum Blockchain Derneği için harika”

Yeni üye listesi, NFT’lere ve oyunlara yönelik pazar ilgisindeki artışı da yansıtıyor. Ek olarak üye sayısındaki artış, koordinasyon zorluklarını da beraberinde getiriyor. 

Finansmana gelince, Blockchain Derneği üyelik aidatlarından değil, Kasım ayında Filecoin Vakfı’nın katkılarıyla büyük bir destek gördü. Yeni bütçe, Blockchain Derneği’nin kadrosunun genişlemesini sağladı.

Smith, ”Gerçekten olgun bir ticaret birliği olmak için yaklaşık 20 ila 30 milyon dolar arasında olmamız gerekiyor” dedi.