Blockchain Analiz Firması Chainalysis, Siber Güvenlik Firması Excygent’i Satın Aldı

Blockchain Analiz Firması Chainalysis, Siber Güvenlik Firması Excygent’i Satın Aldı

Blockchain analiz firması Chainalysis bugün yaptığı duyuruda bir siber güvenlik şirketi olan Excygent’i satın aldığını açıkladı.

Exycgent, hem kamu hem de özel müşterilere hizmet veren, hatta ABD devlet kurumlarına siber suç soruşturmalarında yardımcı olan son derece uzmanlaşmış bir teknoloji firmasıdır. 

Chainalysis CEO’su Michael Gronager, bir blog yazısında Chainalysis ve Excygent’in terör finansmanı olayları, darknet pazarlarında kullanılan kripto para birimlerine el konulması ve diğer yasadışı faaliyetler içeren geçmiş projelerde işbirliği yaptığını yazdı. Şirket CEO’su konu hakkında şunları söyledi:

“Bu çalışma sayesinde, Excygent ekibinin kripto para birimi ve siber suç soruşturmalarında derin uzmanlık sağladığını ilk elden gördüm. Onları, blok zinciri veri analizi ve araştırma desteği sağlayan Soruşturma ve Özel Programlar ekibimize davet etmekten heyecan duyuyorum.”

Yönetici yaptığı açıklamada, Chainalysis’in Excygent’i satın almasını, siber suçları, özellikle de fidye yazılımlarını daha da azaltmak ve daha az riskle daha fazla finansal özgürlüğü teşvik etmek için kullanmayı planladığını söyledi. 

Bu yıl Chainalysis, en son finansman turuyla 4,2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı ve Haziran ayında 100 milyon dolar kazanç sağladı.