Blockchain analiz ekibi TRM Labs, B Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı

Blockchain analiz ekibi TRM Labs, B Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı

TRM Labs, fintech odaklı yatırım şirketi Tiger Global tarafından yönetilen B Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı.

Bugün yapılan duyuruya göre, TRM’nin B Serisi finansman turuna Visa, DRW Venture Capitalist, Marshall Wace ve PayPal Ventures da katıldı.

Diğer yatırımcılar arasında Block (eski adıyla Square Inc.), Citi Ventures ve American Express’in risk sermayesi kolu olan Amex Ventures vardı.

TRM CEO’su Esteban Castaño, şirketin yeni gerçekleşen sermayeyi müşterilerine “en güvenilir verileri ve en yenilikçi teknolojik çözümleri” sunmaya devam etmek için kullanacağını söyledi.

TRM bir blockchain istihbarat firması olarak, kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılığı tespit etmeye odaklanan kripto analiz ve araştırma hizmetleri sunar.

Blockchain analizi genellikle diğerleri arasında cüzdanı kara listeye alma, işlem izleme ve para aklama karşıtı uyumluluk (AML) protokollerini içerir. Firmanın müşterileri arasında DeFi girişimi Uniswap Labs yer alıyor.

2018’de kurulan şirket, Haziran ayında 14 milyon dolarlık A Serisi yatırım turunu garantilemeden önce 2019’da erken aşamadaki destekçilerden 5,9 milyon dolar topladı . Duyuruda ayrıca TRM’nin gelirinin yıldan yıla %600 arttığı belirtildi.

Diğer kripto araştırma ekipleri de son zamanlarda önemli yatırımcılardan destek aldı. Ekim ayında Elliptic 60 milyon dolarlık bir C Serisini tamamladı. Solidus Labs ise Kasım ayında yatırımcılardan 15 milyon dolar aldı.