Blockchain Analitik Firması Nansen, Accel liderliğinde 75 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

Blockchain Analitik Firması Nansen, Accel liderliğinde 75 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

Blockchain analitik platformu Nansen, risk sermayesi şirketi Accel tarafından yönetilen bir B Serisi finansman turu aracılığıyla 75 milyon dolar topladı. Yatırım, eski şirketin küresel varlığını genişletmeyi ve müşteriler için yenilikçi ürün tekliflerinin geliştirilmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

Nansen’in Son Finansman Turu

Singapur merkezli blockchain platformu, haberi resmi web sitesinde duyurdu. Accel dışında, finansman turu Andreessen Horowitz (a16z), GIC, Tiger Global, SCB 10X ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok risk sermayesi şirketi tarafından desteklendi.

Nansen, yatırımın şirketin bir sonraki büyüme ve gelişme aşamasını destekleyeceğini bildirdi. Ayrıca yenilikçi platform özellikleri, çoklu zincir entegrasyonları eklemeyi ve küresel olarak genişlemeyi amaçlıyor.

Nansen’in topladığı son finansman turu bu yıl Haziran ayındaydı. Şirket, o zamandan beri çeşitli ilerlemeler kaydettiğini bildirdi.

Nansen ayrıca, takas edilemez token alanına katıldı ve 18.000’den fazla NFT koleksiyonunda yer aldı. Ek olarak, şirket 28 ülkede 55 yeni ekip üyesi işe aldı.

Nansen Kurucu Ortağı ve CEO’su Alex Svanevik; “2021 bizim için ilham verici bir yıl oldu. Müşterilerimizin Nansen’i ne kadar çok sevdiği için minnettarız ve bu son turla onlara daha da iyi hizmet verebiliriz; ayrıca, artık pazar lideri zincir üstü analitikten yararlanacak yeni müşteri segmentlerini dahil edebiliriz” dedi.

Svanevik son girişimin ardından, küresel yatırımcılara “en son kripto trendlerini keşfetmek ve daha bilinçli kararlar vermek için birinci sınıf bir ürün” sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Accel’in Ortağı Andrei Brasoveanu, finansman turunun Nansen için “dev” fırsatlar sağlayabileceğini söyledi. Hatta “yatırımcıların kripto içgörüleri ve verileri için başvurduğu platform” olma potansiyeline sahip dedi.