BlockbusterDAO, Blockbuster Markasını Satın Alma Peşinde

BlockbusterDAO, Blockbuster Markasını Satın Alma Peşinde

Kısa Notlar

  • BlockbusterDAO, Blockbuster markasını Dish Network’ten satın alma umuduyla bu ay piyasaya çıktı.
  • DAO, NFT satışları yoluyla 5 milyon dolarlık fon sağlamayı planlıyor.
  • 2021 itibariyle yalnızca bir fiziksel Blockbuster mağazası açık.

BlockbusterDAO, GameStop ve AMC gibi bir nostalji markasının hisse senedi fiyatını artırmaya yönelik başka bir girişim mi? Yoksa gerçek bir nostalji canlandırma çabası mı?

BlockbusterDAO, feshedilmiş video perakende zincirini satın alma hedefiyle kısa süre önce piyasaya sürüldü. DAO’nun resmi hesabından sabitlenmiş bir tweet, “Görevimiz Blockbuster’ı kurtarmaktır” diyor. Grup, “Blockbuster’ı tarihteki ilk DeFilm akış platformuna ve hem Web3 markalarının hem de ürünlerinin dayanak noktası haline getirmeyi” hedefliyor.

DAO, NFT başına 0.13 ETH’den başlayan ve ardından bir PR kampanyası ve son olarak Blockbuster markasının şu anki sahipleri olan Dish Network’e bir nakit teklif yaparak, takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) satışı yoluyla 5 milyon dolar toplamayı umuyor. BlockbusterDAO, markayı satın aldıktan sonra tüm fikri mülkiyeti DAO adına kaydettireceğini söylüyor.

BlockbusterDAO, “Blockbuster markası şu anda Dish Network’e ait” diye tweet attı. “İlgili başka bir taraf, marka için 1,8 milyon dolarlık bir teklifi düşük tuttu; ancak fiyat etiketi herhangi bir karşı teklifi yenmek için daha yüksek olacak gibi görünüyor.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Schneider Electric’in Ekosistem Ortağı VeChain

BlockbusterDAO, gerçek dünyadaki bir varlığı veya işletmeyi satın almaya çalışan en yeni kripto grubudur. Krause House, bir NBA franchise satın almak için kurulmuş bir DAO’dur. Daha da ünlüsü, ConstitutionDAO, ABD Anayasasının sınırlı bir kopyasını satın almak için yaratıldı ve sonuçta açık artırmayı Citadel’in CEO’su Ken Griffin’e kaybetti.

DAO’nun takma adlı kurucusu Tasafila, Decrypt‘e gönderdiği mesajlarda, 5 milyon dolarlık rakamın bir bağış toplama hedefi olduğunu, Blockbuster markasının bir değerlendirmesi olmadığını söylemeye özen gösterdi; ancak açıkça DAO, Blockbuster’ı 1.8 milyon ila 5 milyon dolar arasında bir yerde alabileceğine inanıyor. (ConstitutionDAO, ABD Anayasası’nın nadir bir kopyası için bir müzayede kazanamayınca, bazı eleştirmenler, kazanan teklif sahibi Ken Griffin’in DAO’dan ne kadar fazla teklif vermesi gerektiğini tam olarak bilmesinin meselelere yardımcı olmadığını söyledi.)