Blockbuster, Kripto ve NFT’lere Girmeye Hazırlanıyor

Blockbuster, Kripto ve NFT’lere Girmeye Hazırlanıyor

Bir zamanların video kiralama mağazaları efsanesi Blockbuster, kripto para hedeflerine ışık tutan ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ne bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Dosya, şirketin bir belirteç çıkarmayı araştırdığını ve kullanıcıların NFT‘leri “almasına, kabul etmesine, görüntülemesine, satın almasına, satmasına ve değiştirmesine” izin verdiğini belirtiyor.

Blockbuster ayrıca görünüşe göre “metaversal deneyimlere” dayalı eğlence hizmetleri sunmayı planlıyor.

Bir zamanlar 9.000’den fazla mağazaya sahip olan Blockbuster, 1990’larda VHS kiralama pazarının devi haline geldi. 2000 yılında şirket, toplam milyarlarca dolara ulaşan değerlemesi ile yalnızca gecikme ücretlerinden 800 milyon dolar komisyon aldı. Aynı yıl, Netflix CEO’su Reed Hastings, Blockbuster’a çevrimiçi varlığını genişletmek için bir ortaklık teklif etti; ancak bildirildiğine göre şirket yetkilileri masadan kalktı. Sonrasında gişe rekorları kıran şirket 2010’da battı, Netflix ise 166 milyar dolarlık bir akış titanına dönüştü.

Şimdilerde, Cardano geliştiricisi Input Output ile bir ortaklık ilan eden uydu TV şirketi Dish Network‘e ait.

Şirketin Bend/Oregon‘da kalan son mağazası, son yıllarda önemli bir turistik cazibe merkezi haline geldi ve uluslararası tanınırlık kazandı.

NFT altın hücumu, birçok büyük şirketin en son kripto modasına atlaması ile vites yükseltiyor. U.Today tarafından bildirildiği üzere, video barındırma devi YouTube, içerik oluşturucular için NFT özelliklerini keşfedeceğini ve potansiyel olarak 40 milyar dolarlık pazarda başka bir güçlü oyuncu olacağını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: BCG raporuna göre G.Kore kripto pazarı büyüyor ancak sadece düzenlemeye değil, tanıtıma da ihtiyacı var

Dünyanın en büyük perakendecisi olan Walmart da geçen hafta CNBC tarafından kapsanan ticari marka başvurularına dayanarak NFT’lere ve Metaverse’e girmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.