Block ve Argo, Intel’in Bitcoin Madenciliği Hızlandırıcılarının Müşterileri Arasında

Block ve Argo, Intel’in Bitcoin Madenciliği Hızlandırıcılarının Müşterileri Arasında

Intel bugün yaptığı açıklamada, blok zinciri hızlandırıcısını bu yılın sonlarında, listelerinde yer alan yüksek profilli bir müşterilere göndereceğini duyurdu.

ABD çokuluslu şirketi, web sitesindeki bir gönderide, “enerji verimli hızlandırıcılardan oluşan bir yol haritası ile blok zincir teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunma niyetini beyan ettiğini” söyledi.

Argo Blockchain, BLOCK (eski adıyla Square) ve bitcoin madencilik şirketi GRIID Infrastructure, Intel’in ilk müşterileri arasında.

Teknoloji devi, ürünlerini geliştirirken sürdürülebilirliği hedefleyen açık ve güvenli bir blok zinciri ekosistemini devreye sokacağını ve destekleyeceğini söylüyor. Teknoloji, mevcut ürünlerin tedariki üzerinde minimum etkiye sahip olması için küçük bir silikon parçası üzerine uygulanacaktır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto para borsası V Global’in yedi yöneticisi bugün suçlu bulundu ve hapis cezasına çarptırıldı

Teknoloji devi şirket böyle bir duyuruya hazırlanıyor, sessizce anlaşmalar yapıyor ve madencilik teknolojisine ilişkin patentler için teklifler veriyor. Ocak ayında dosyalamalar, GRIID’nin holdinge donanım sağlamak için bir anlaşma yaptığını gösterdi. Şirket ayrıca Ocak ayında, “Bonanza Mining” olarak adlandırılan “Ultra-Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC” adını verdiği şeyi piyasaya süreceğini açıkladı.

2018’de Intel, enerji açısından verimli bir bitcoin madenciliği süreci için bir patent aldı.

Intel’in son hamlesi, şirketin ABD bitcoin madencileri arasında pazar payı elde etme potansiyelini vurguluyor. ABD, geçen yıl Çin‘in düzenleyici baskısının ardından en büyük madenci nüfusuna ev sahipliği yapıyor.