Bitwise Spot Bitcoin ETF’ine SEC’ten Erteleme

Bitwise Spot Bitcoin ETF’ine SEC’ten Erteleme

Düzenleyicinin Bitwise Asset Management‘ın bir Spot Bitcoin ETF‘sini listelemesine izin verip vermeme kararını ertelediği duyuruda, fon hakkında kamuoyunun da yorum yapması istendi. O zamana kadar SEC, Bitwise Bitcoin ETP Trust’ın Intercontinental Exchange Inc’in (ICE.N) NYSE Arca borsasında listelenmesi konusunda bir karara varmak için işlemleri başlatacağını söyledi.

Gecikmenin bir parçası olarak, SEC ilgili tarafların uygulamanın belirli yönleri hakkında sahip olabilecekleri yorumları göndermelerini istedi. Bunlar, ETF’nin beklenen hacmi veya bitcoin vadeli işlem ticaretinde fiyatlar üzerindeki potansiyel etkisi hakkında sorular gibi ayrıntıları içeriyor.

Bitwise ETF’si Ertelendi mi Red mi Edildi?

Bitwise‘ın gecikmesi, SEC’in son aylarda birkaç farklı ihraççı tarafından spot bitcoin ETF’lerini reddetmesinin en sonuncusu olarak geldi. Geçen hafta, düzenleyici, First Trust ve SkyBridge Capital tarafından yapılan bir spot bitcoin ETF başvurusunu reddettikten 7 gün sonra yeni bir dosyalamada Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Trust‘ını da reddetti. Bu arada, Valkyrie ve Kryptoin tarafından yapılan başvurular Aralık ayında reddedilmişti.

Geçen yılki ilk başvurusunda Fidelity, yatırımcıların fona geleneksel bir aracılık hesabı aracılığıyla erişmesine olanak sağlayacak bir kural değişikliği önermişti. Ancak geçen haftaki dosyalama, SEC’in önerilen kural değişikliğini dolandırıcılık, manipülasyon ve yatırımcı koruması ile ilgili endişeler nedeniyle reddettiğini ortaya koydu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: El Salvador, Chivo’yu İyileştirmek İçin Harekete Geçti

SEC, geçen yıl ilk Bitcoin vadeli ETF’lerini onayladığından beri, spot Bitcoin ETF’leri için uzun süredir yenilenen bir duyarlılık var. ProShares Bitcoin Strategy ETF, tarihteki en hızlı satan ETF’lerden biri olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’si için eksik olan, piyasaya sürülmesine kadar oluşan momentumun çoğunu yakaladığı görülüyordu.