BitTorrent Token (BTT) Lansman Öncesi %42 Arttı

BitTorrent Token (BTT) Lansman Öncesi %42 Arttı

Bir TRC-10 hizmet belirteci olan BitTorrent Token (BTT), kuruluştan gelen son bilgilere göre, ana ağını 12 Aralık’ta başlatacak. Bu arada, TRON’daki eski BTT tokenleri, aynı piyasa değeri korunurken daha küçük birimlere dönüştürülecek.

Ana Ağ Başlatma + Yeniden Tanımlama

BitTorrent, yaklaşan BitTorrent Zinciri (BTTC) lansmanını bugün erken saatlerde bir tweet ile duyurdu.

Şirket “#BTTC Mainnet ve #BTT Yeniden Tanımlama Planı 12 Aralık 2021’de başlatılacak!” dedi.

BitTorrent, 2001’den beri var olan eşler arası bir dosya paylaşım protokolüdür. BitTorrent’in arkasındaki geliştiricilerden biri olan Rainberry, Şubat 2019’da çeşitli diğer blockchain uygulamalarına ve BitTorrent özelliklerine güç veren BTT’yi başlattı. Bunlara BitTorrent Speed, BitTorrent File System, DLive‘da dahil.

TRON ve BitTorrent, geçen ayın başlarında BitTorrent Chain‘i duyurdu ve her zincirin çapraz zincir alanına ilk girişini işaretledi. BTTC, TRON üzerine kurulu EVM uyumlu bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür. TRON, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) arasında benzer şekilde varlık transferlerine izin verecek. Aynı zamanda, gerekli sayıda token hissesi veren çeşitli “Süper Temsilciler” tarafından doğrulanan bir Proof-of-stake konsensüs mekanizması kullanarak da çalışacak.

BTT’nin yeniden adlandırılması planlarının yanı sıra BTTC’nin resmi lansman tarihi ancak bugün açıklandı:

“Eski BTT tokenleri mevcut piyasa değerini koruyacak, yeniden adlandırılacak ve 1:1000 oranında yenisiyle değiştirilecek. Toplam arz 990.000.000.000.000’a yükseltilecek.”

BTT şu anda bir TRC-10 tokeni olarak çalışırken, TRON’da bir TRC-20 tokeni olarak yeniden düzenlenecek ve BTTC ana ağına eşlenecek.