Finans HaberleriHaberler

BitPanda Kripto Para Borsası C Serisi Finansman Turundan 263 Milyon Dolar Topladı

BitPanda finansman turundan sonra 4 milyar doların üzerinde değere ulaştı.

Popüler kripto para borsası BitPanda, C Serisi finansman turunda 263 milyon dolar topladıktan sonra şimdi 4,1 milyar dolar değere ulaştı.

BitPanda, son altı ay içinde 170 milyon dolarlık B Serisi tur sırasında 1.2 milyar dolarlık bir değerleme ile unicorn statüsüne ulaşmıştı.

Bunu, Mayıs ayında 10 milyon Euro’luk bir B Serisi finansman turu daha izledi. Bu son tur, Valar Ventures tarafından yönetildi ve önceki değerin üç katından fazla oldu.

Diğer yatırımcılar arasında Alan Howard ve REDO Ventures ile LeadBlock Partners ve Jump Capital bulunuyor. Şirket, uluslararası genişleme ve büyüme için C Serisi finansmanı kullanacağını söyledi.

Ayrıca çalışan sayısını arttırmayı ve işi daha da ölçeklendirmeyi planlıyorlar. BitPanda sözcüsü uluslararası genişleme ve büyüme olduğunu ifade etti. Ek olarak mevcut pazarlardaki Bitpanda konumunu güçlendirmek istediklerini dile getirdi.

Valar Ventures’ın kurucu ortağı Andrew McCormack, şirketin potansiyeline ilişkin projeksiyonunda BitPanda’nın büyümesini de vurguladı. McCormack özellikle, “2021’in ilk yarısında 1,2 milyondan fazla kullanıcı edinildi” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla finans haberi için: Finans Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu