BitMEX Yöneticisi Greg Dwyer’ın Ceza Davası Ekim’e Ertelendi

BitMEX Yöneticisi Greg Dwyer’ın Ceza Davası Ekim’e Ertelendi

BitMex’in eski iş geliştirme başkanı Greg Dwyer için açılan ceza davası ertelendi.

ABD düzenleyicileri, kripto türevleri borsasını ilk olarak Ekim 2020’de borsaya ve operatörlerine bir takım suçlamaların geldiği zaman hedef aldı. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN) gelen sivil suçlamalar, BitMEX ve yöneticilerinin kara para aklamayı önleme ve müşterini tanı prosedürleri gibi CFTC kurallarını ihlal ettiğini iddia etti. Adalet Bakanlığı’nın suçlamaları, kurucu ortaklar Arthur Hayes, Ben Delo, Samuel Reed ve iş geliştirme başkanı Dwyer’ın Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiğini iddia etti.

2021 yılının Ağustos ayında, CFTC ve FinCEN, BitMEX ile anlaşmaya vardı. Firma, düzenleyicilere 100 milyon dolar ödeyecek ve CFTC onayı olmadan türev ürünler ve takaslar sunması yasaklanacak. Ancak Hayes, Delo, Reed ve Dwyer aleyhindeki ceza davaları halen devam etmektedir.

Greg Dwyer, Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla beş yıla kadar hapisle karşı karşıya. Hukuk ekibi, Avustralyalı kripto para patronunun Bermuda’dan iadeyle mücadele etmeye odaklandığından beri suçlamalara hazırlanmak için daha az zamanı olduğunu söyledi. Dwyer’ın duruşması Ekim ayında yapılacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: El Salvador Vatandaşları Bitcoinlerinin Chivo Cüzdanlarından Gizemli Bir Şekilde Kaybolduğunu İddia Ediyor

Sanıkların tümü suçsuz olduğunu savundu ve Greg Dwyer’ın hukuk ekibi onun masumiyetini savunmaya devam ediyor. Bir sözcü Sydney Morning Herald’a Greg Dwyer’ın masum olduğunu ve suçlamaların “temelsiz” olduğunu söyledi. Herald’a göre Dwyer “güçlü bir savunma” kurmayı planlıyor.

Hayes, Delo ve Reed için ceza davalarının Mart ayında yapılması planlanıyor. Geçen Ağustos ayında, kurucu ortakların bir sözcüsü The Block’a “kendilerini mahkemede savunmayı dört gözle beklediklerini” söyledi.