Bitcoin HaberleriHaberler

BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı, Bitcoin Araştırmacısına 150 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

BitMEX, Kore merkezli Bitcoin ölçeklendirme araştırmacısı Calvin Kim'e 150.000 dolarlık hibe sağlamak için kar amacı gütmeyen İnsan Hakları Vakfı ile işbirliği yaptı.

Popüler kripto para borsalarından BitMEX, Kore merkezli Bitcoin ölçekleme araştırmacısı Calvin Kim için 150.000 dolarlık hibe duyurusu yaptı.

BitMEX uzun süredir araştırmacıyı destekliyor. Ağustos 2020’de de 30.000 dolar bağışta bulunduğunu bildirmişti.

Calvin Kim, araştırması için Go ve Rust programlama dillerini kullanarak Utreexo’yu Bitcoin dağıtımlarına uygulamayı ve blok indirme süresini iyileştirmeyi planlıyor.

Kim, 2 seneyi aşkın süredir Utreexo üzerinde çalışıyor. Protokolün tasarımı ilk olarak MIT Digital Currency Initiative araştırmacısı Thaddeus Dryja tarafından önerildi.

BitMEX borsası İnsan Hakları Vakfı ile birlikte Kim’e tam 150.000 dolar katkıda bulunacaklarını belirtti. Araştırmacı konu hakkında şunları söyledi:

“Bu yıl, BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı’nın mali desteğiyle, geçen yıl yaptığım şeye devam etmeyi ve Utreexo projesini bir kullanıcının indirip kullanabileceği bir şeye taşımaya devam etmeyi planlıyorum.”

İnsan Hakları Vakfı (HRF) ”Calvin’in çabalarını destekleme fırsatına sahip olmak heyecan verici ve çalışmalarının bölgedeki diğerlerine Bitcoin’e dahil olmaları için ilham verebileceğini düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

Vakfın web sitesine göre HRF, hiper enflasyonla karşı karşıya kalan insan hakları savunucuları için bir özgürlük aracı olabileceği için Bitcoin kripto para birimini destekliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu