HaberlerKripto Para Haberleri

Bitmain, Yurt Dışına Taşınmak İsteyen Çinli Madencilere Destek Veriyor

Bitmain, kripto madenciliği endüstrisindeki işletmelerle operasyonel uyum konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Kripto para madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain, dün yaptığı açıklamada kripto para madenciliği operasyonları için Çin’den diğer ülkelere taşımak isteyen müşterilere yardım sunacağını söyledi.

Yapılan açıklamaya göre Bitmain, 19 Haziran’da güneybatıdaki Sichuan eyaletinin başkenti Chengdu’da, kripto madenciliği endüstrisindeki işletmeleri bir toplantıya çağırdı.

Bitmain, olası madencilik cihazı bakım sorunlarını çözmek için gereken süreyi üç haftadan dört güne kadar kısaltabilecek bir “Hub” hizmeti sunuyor.

Bitmain, toplantıda yurtdışı şirket tescili, madencilik çiftliği inşaatı, personel alımı, dil desteği ve operasyonel uyum konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Şirket ek olarak, başta temiz enerji kaynakları olmak üzere daha kaliteli güç kaynakları bulmaya devam edeceğini dile getirdi. 

Bitmain’in ev sahipliği yaptığı toplantı, Çin’in kripto madenciliği sektöründeki baskıları arttırması ve Çinli madencilerin diğer ülkelere gitmeyi düşünmesinden sonra gerçekleşti.

Şirket, Çin medya kuruluşu Jiemian’a verdiği demeçte, Çin’deki büyük madencilik havuzlarının  kapatılmasının ardından fiyatlardaki düşüş nedeniyle stokta bulunan kripto para madenciliği ekipmanlarının  satışını da durdurduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para madencilik makinesi üreticilerinden biri olan Canaan’da, Kazakistan’da satış sonrası servis hizmetini başlattı.

Geçen yıl 180 megavatlık bir veri merkezi açan Kazakistan’ın en büyük kripto madenciliği şirketlerinden biri olan Enegix’in satış direktörü Dmitriy Ivanov, Salı günü yaptığı açıklamada Çinli bazı şirketlerle ortaklaşa yatırım yapmak ve ülkede yeni madencilik tesisleri inşa etmek için görüşmeler yaptığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu