Bithumb’ın KYC Doğrulamalarını Yapmayan Yabancıları Yasakladığı Bildiriliyor

Bithumb’ın KYC Doğrulamalarını Yapmayan Yabancıları Yasakladığı Bildiriliyor

Güney Koreli kripto para borsası Bithumb‘un, telefon tabanlı Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını tamamlamayan yabancıları yasakladığı bildirildi.

Bithumb tarafından KYC kuralınının bu yıldan itibaren geçerli olacağı bildirilse de, yeni KYC gereksiniminin kesin tarihi henüz açıklanmadı.

The Korean Herald, Bithumb’ın duyurusuna atıfta bulunarak şunları bildirdi: “Kore’de ikamet eden ve cep telefonlarıyla kimlik işlemi yapamayan yabancılar hizmeti kullanamaz.”

Bithumb’ın daha katı KYC gereksinimleri için yaptığı hamle, ülkenin sıkılaştırılmış Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemeleriyle uyumlu olarak görülüyor.

Bithumb daha önce, “yüksek riskli yargı bölgelerinden” kaydolan hesapların yanı sıra Mali Eylem Görev Gücü’nün “artırılmış izleme” listesine dahil olan ülkelerden gelen hesaplara da kısıtlamalar getirmişti .

Korean Herald ayrıca Bithumb’un kullanıcılardan müşteri durum tespiti zorunlu hale geldiğinde 2021 içinde uyum sağlayamazlarsa varlıklarını geri çekmelerini istediğini bildirdi.

Koreli yetkililer, 2020‘den bu yana yasa dışı kripto işlemlerini engellemek için bankaların kripto para birimi işlemlerinin izlenmesini güçlendirmesini gerektiren bir dizi önlem aldı.

Daha yakın zamanlarda, Bithumb dahil kripto borsaları, Kara Para Aklamayı Önleme çabalarını uygulamak için daha güçlü KYC kontrolleri ve ticaret kısıtlamaları dahil olmak üzere yeni önlemler getirdi.