Bitfury CEO’su Brian Brooks, Voyager Digital Yönetim Kuruluna Girdi

Bitfury CEO’su Brian Brooks, Voyager Digital Yönetim Kuruluna Girdi

Kısa Norlar

  • Voyager Yönetim Kurulu Başkanı Philip Eytan, Brooks’un şirket NFT’lere, merkezi olmayan finansa (DeFi) ve meta veriye doğru genişledikçe Voyager’a yardımcı olabileceğini söyledi.
  • Bitfury CEO’su, bu ayın başlarında Mali Hizmetler Meclisi’nin bir duruşmasında ifade veren altı kripto firması yöneticisinden biriydi.

Para birimi eski vekil denetçisi ve Bitfury‘nin şu anki CEO’su Brian Brooks, firmaya bir sonraki büyüme aşamasında yardımcı olmak için Voyager Digital‘in yönetim kuruluna katıldı.

Brian Brooks, firmaya göre yönetim kuruluna bağımsız, icracı olmayan bir yönetici olarak katıldı ve atanması hemen geçerli oldu.

Brian Brooks Blockworks’e bir e-postada, “Halka açık, kripto öncelikli iki ticaret platformundan biri olarak ve bu yıl 23 kat katlanarak finanse edilen hesap büyümesiyle Voyager pazarda zaten kanıtlanmış durumda. Şirket için bir sonraki ve parçası olmayı dört gözle beklediğim zorluk, küresel ölçekte platform oluşturmak ve ABD ve ötesindeki düzenleyici ortamda bulunmak.” dedi.

Brian Brooks, Ekim ayında madencilik uygulamasına özel entegre devrelerin (ASIC‘ler) tasarımcısı ve madencilik veri merkezlerinin operatörü olan Bitfury’nin CEO’su oldu. Bundan önce, birkaç ay boyunca Binance.US’un CEO’suydu, ancak Ağustos ayında bir Twitter gönderisinde “stratejik yön üzerindeki farklılıklar” nedeniyle istifa etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Başkan Joe Biden Salı Günü Omicron Varyantı İle İlgili Açıklama Yapacak

Binance’deki görevinden önce Brooks, para birimi denetçisi olarak görev yapıyordu. Brooks, LinkedIn profilinde, 3.500 çalışanlı federal kurumun, ABD‘deki tüm bankacılık faaliyetlerinin yüzde 70’ini oluşturan 1.200 ulusal banka ve federal tasarruf birliklerinin kurulmasından ve düzenlenmesinden sorumlu olduğunu yazdı.

Profil sayfasına, pozisyonundayken “ulusal banka tüzüğünü modernize etmek, piyasa kredisi ortaklıklarının kapsamını genişletmek, Topluluk Yeniden Yatırım Yasasını reforme etmek, modernize etmek ve izin verilen kripto para birimi faaliyetlerinin kapsamını tanımlamak için federal çabalara öncülük ettiğini” eklemişti.

Brooks ayrıca, büyük banka CEO’ları, fintech kurucuları, azınlık mevduat kurumları ve sivil örgütlerin, yetersiz hizmet alan Amerikalılar için finansal katılımın önündeki engelleri düzeltmeye adanmış bir ortaklık olan Project REACh‘i başlattı.

Voyager Yönetim Kurulu Başkanı Philip Eytan Blockworks’e verdiği demeçte, “Brian Brooks kripto, bankacılık ve kriptonun yasal ve düzenleyici yönleri konusunda son derece bilgili. Özellikle biz NFT’lere, DeFi’ye ve metaverse’e doğru genişledikçe, dünya çapındaki büyümemizin bir sonraki aşamasında Voyager’a yardımcı olabilir.” dedi.