Bitfinex’in LEO Tokeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitfinex’in LEO Tokeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitfinex’in UNUS SED LEO tokeni (LEO), ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) Ağustos 2016’daki bir Bitfinex hackinde çalınan 94.000 Bitcoin’i ele geçirdiğini açıklamasından kısa bir süre sonra sıçrama yaşadı.

Token, Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.14 Dolar’a yükseldi.

CoinGecko’ya göre LEO’nun fiyatı o zamandan bu yana hafifçe geri çekildi ve token şu anda 7.37 dolar civarında el değiştiriyor .

Bu hala son 24 saatte %50‘nin üzerinde büyük bir artışı temsil ediyor ve işlem hacminin %80‘inden fazlası FTX ve tabii ki Bitfinex’te gerçekleşiyor.

Mayıs 2019‘da piyasaya sürülen LEO, Bitfinex ve diğer platformları için token sahiplerine indirimli alım satım ücretleri de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlayan yardımcı program tokenidir.

Lansmanından kısa bir süre sonra, Bitfinex’in ana şirketi iFinex, Panama merkezli banka Crypto Capital’e kaybettiği 850 milyon doların yerine stabilcoin Tether (USDT) karşılığında yeni basılan tokeni satarak 1 milyar dolar toplamak için LEO’yu kullandı.

LEO‘nun piyasa değeri açısından 24. sıraya yükseldiği son artış, büyük olasılıkla Ağustos 2016’da kripto borsası Bitfinex hackinde çalınan Bitcoin’e el konulmasına bağlanabilir.

DOJ’a göre, kolluk kuvvetleri, saldırıyla bağlantılı 94.000 Bitcoin’e (el koyma sırasında 3,6 milyar dolar değerinde) el koydu. O sırada hacklenen toplam Bitcoin miktarı 119.756 BTC olarak kayıtlara geçmişti.

El koymanın yanı sıra, kolluk kuvvetleri, davayla bağlantılı olduğu iddia edilen New York City’den bir çifti de tutukladı. Çift, kara para aklamakla ve komplo kurmakla suçlanıyor.