Bitfinex, Ontario merkezli kullanıcılara hesaplarını 1 Mart’tan önce kapatmalarını tavsiye ediyor

Bitfinex, Ontario merkezli kullanıcılara hesaplarını 1 Mart’tan önce kapatmalarını tavsiye ediyor

Cuma günü yaptığı bir duyuruda Bitfinex, platformda bakiyesi olmayan Ontario merkezli müşterilerin hesaplarını derhal kapatacağını söyledi. Buna ek olarak, borsanın eşler arası finansman piyasasında açık pozisyonu olmayan veya açık marj pozisyonları olmayanların erişiminin kısıtlanması planlandı.

Bitfinex’te bakiyesi veya açık pozisyonu olan, Toronto ve ülkenin başkenti Ottawa da dahil olmak üzere Ontario’nun yaklaşık 15 milyon sakininden biri olan kullanıcılar, 1 Mart’tan itibaren “artık hiçbir hizmete erişemeyecek”. Müşterilerin geçerlilik tarihinden önce paralarını çekmeleri gerekiyor.

Bitfinex, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (OSC) bahsetmemiş olsa da, bölgenin finansal gözlemcisi OKEx, Bybit, KuCoin ve Polo Digital Assets dahil olmak üzere bölgede faaliyet gösteren kripto borsalarını çökertmekten sorumlu. Aralık ayında, OSC, kripto borsasının kullanıcılarına bölgede hizmet sunmaya devam edebileceğini bildirdikten sonra Binance’in “şehirde bulunan kişi veya şirketlere türev ürünler veya menkul kıymetler ticareti yapma” yetkisine sahip olmadığına dair bir bildirim yayınladı. Binance’in konuyla ilgili bir yanlış iletişim olduğunu söylediği bildirildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Veri Şirketi Lukka, Yeni Finansman Turuyla 1,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Şirket ayrıca ABD düzenleyicilerinin hedefi olmuş durumda. Ekim ayında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, kripto borsasını ve kardeş şirketi Tether‘i 42,5 milyon dolar para cezasına çarptırdı ve Bitfinex’in “ABD’li kişilerle dijital varlıklarda yasa dışı, borsa dışı perakende emtia işlemlerini” kolaylaştırdığı iddia edildi. New York Başsavcılığı, daha önce iki firmaya 18.5 milyon dolar tazminat ödemesini ve rezervleri hakkında periyodik olarak rapor vermesini emretmişti.

Kripto borsası Bitfinex, Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan kullanıcıların 1 Mart’tan itibaren hizmetlerinin çoğuna artık erişemeyeceklerini duyurdu.