Kripto Para Haberleri

Bitfinex Alpha-31 ile Haftalık Piyasa Analizini Yayınladı!

Bitcoin Değişken Kalmaya Devam Ederken FTX’in Çöküşü Daha İlginç Bir Hal Alıyor!

Finansal piyasalardaki gergin havanın temelinde enflasyonun sürekliliği yatıyor. Her ne kadar geçen hafta ÜFE’de hafif olumlu bir artış görülmüş olsa da, enflasyonun sürekliliğinin sona erdiğini söylemek için erken olduğu görüşü yaygın olarak kabul görüyor.

Neredeyse 1 yıldır devam eden faiz artışlarına rağmen, ücretler üzerinde hala giderek artan bir baskı söz konusu ve konut fiyatları düşmüyor. Her ne kadar piyasalar ay başında açıklanan olumlu TÜFE verileriyle yükselişe geçmiş olsa da tek bir olumlu TÜFE verisiyle herhangi bir trend oluşmaz.

Büyüme küresel olarak düşüş kaydediyor. Rusya uluslararası yaptırımların etkisiyle teknik olarak resesyona girmiş durumda, ancak petrol arzındaki düşüş de küresel ekonomilerdeki yavaş ve negatif büyümeyi körüklüyor.

Kripto piyasalarda, FTX’in çöküşü, Merkezi Borsaların aleyhine olacak şekilde DeFi protokollerinde bir yeniden canlanmaya neden olmuş ve özellikle Gemini, rezervleri üzerinde baskı hissetmiştir.

Yatırımcılar borsadan kripto para depoladıklarından, kurul genelinde kayda değer para çekme işlemleri de gerçekleşti. Bu alkışlanması gereken bir durum. Bu, yalnızca HODLing’i teşvik etmekle kalmıyor, daha da önemlisi çok daha fazla güvence anlamına geliyor.

Bu arada, FTX’in iflasıyla ilgili son gelişmeleri, kurumsal kötü yönetim, adam kayırma ve ihmalkarlıkla örülü kirli bir hikâye olarak değerlendiriyoruz. Bunun kripto endüstrisi için şok edici bir sayfa olsa da, kripto endüstrisinin kıyametini haber veren bir olay olmadığına inanıyoruz. Diğer kripto firmaları bu durumdan etkilense de ve VC’ler için bazı kayıplar olsa da daha geniş anlamda ekonomi bu durumdan etkilenmedi.

Zorlu bir dönemden geçiyoruz, ancak önemli dersler çıkarılıyor ve sektör uzun vadede daha iyi olacak.

İyi bir ticari hafta geçirmenizi dileriz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu