HaberlerKripto Para Haberleri

Bitfarms’ın Üretimi, Çin Yasağının Ardından %50 Artış Gösterdi

Bitfarms, Bitcoin madencilik zorluğundaki düşüş nedeniyle daha düşük maliyetle daha fazla BTC üretiyor.

Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Çin’deki baskılar ve madenci göçü nedeniyle bu yıl üretim kapasitesini ikiye katladı.

Kanadalı hidroelektrik madenciliği ekibi, şu anda tüm Bitcoin ağının tahmini %1,5‘ine %99‘dan fazla yenilenebilir yeşil enerji ile güç sağladığını iddia ediyor.

Firma, 2021’in ilk altı ayında 1.357 BTC çıkardığını açıkladı ve bunun halka açık madenciler tarafından bildirildiği üzere Kuzey Amerika’da çıkarılan en büyük BTC sayısı olduğunu da sözlerine ekledi.

Temmuz ayı için, Ocak ayında çıkardığı 199 BTC’nin iki katı ve Haziran’daki 365 BTC’nin %50‘sinden fazla olacak şekilde 400’den fazla BTC üretimi tahmin ediliyor.

[affiliate_news2 id=”3957″]

Bu ayın başlarında Bitcoin, Çin’deki madencilik baskısı ve operasyonların kapanması nedeniyle tarihteki en büyük zorluk düşüşünü yaşadı. BitInfoCharts, Mayıs ayının sonundan bu yana zorlukta %42,5‘lik bir düşüş bildirdi ve bunun yarısından fazlası bu ay gerçekleşti.

Yayınlanan rapora göre bu, Bitfarms’ın üretilen birim başına daha düşük bir maliyetle önemli ölçüde daha yüksek miktarlarda BTC üretmesine neden oldu.

Bitfarms kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki, Pekin’in Bitcoin madenciliği ambargosunun, sonuç olarak pazar payını neredeyse ikiye katlayan şirket için iyi bir haber olduğunu belirtti:

Grodzki yaptığı açıklamada “Raporlar, Çin’deki kripto madenciliği yasağının ve yeni barındırma arayan madencilik platformlarının yükselmesinin uzun zaman alabileceğini gösteriyor. Bitfarms, önemli ölçüde iyileştirilmiş ekonomik fırsattan yararlanmak için iyi bir konumda.” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu