Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Hash Oranı Temmuz 2019’dan Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Çin'in Bitcoin madencilerine yönelik yaptırımları, Bitcoin'in hash oranını 2019 ortasından bu yana en düşük seviyeye itti

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in hash oranı, 2019‘un Temmuz ayından bu yana en düşük seviye olan 58 EH/s‘ye geriledi.  

Hash oranı
Blockchain.com verileri

Antpool ve Poolin dahil olmak üzere büyük madencilik havuzları, bir ay içinde hash oranlarının yarısından fazlasını kaybetti.   

Çin’de milyonlarca ASIC madencilik cihazı, eyalet yetkililerinin elektrik şirketlerine madencilik çiftliklerinin elektriğini kesmesini emrettikten sonra kapatıldı.

Çinli madencilerin yaklaşık %90‘ının ay sonuna kadar makinelerinin fişini çekmesi bekleniyor. Kripto madenciliği şirketi Foundry’nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, Çin’in madencilik baskılarını “çılgın” olarak nitelendirdi. 

Uzmanlara göre Çinli madencilerin faaliyetlerini durdurması nedeniyle Bitcoin baskı altında kalırken, kripto para biriminin hash oranı önemli ölçüde azalarak BTC’i daha merkezi olmayan hale getirecek.

Çin’deki yasaklardan sonra Bitcoin madencileri şu anda Kuzey Amerika, Kazakistan, Rusya ve diğer ülkelere taşınıyor ve Bitcoin’in hash oranının devasa düşüşten kurtulması muhtemelen biraz zaman alacak.

Bazı kripto para yorumcuları tarafından uygun elektrik fiyatları ve kripto paralara sıcak bakan hükümetler nedeniyle BTC madencilerinin batıya taşınması, iyi bir gelişme olarak belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu