Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin’in Geleneksel Para Birimlerini Değiştirme Potansiyeli Var mı?

Bitcoin'in gerçek bir para birimi olarak başarılı olmasının nedenlerine bir göz atın.

Bitcoin (BTC) kripto para biriminin başarılı olmasının ilk nedeni, değerini koruması ve herhangi bir otoriteye bağlı olmamasıdır. Bitcoin, güvenlik için yalnızca matematiğe ve kriptografiye dayanır. Bu da, insanların paraları üzerinde her zaman tam kontrole sahip oldukları anlamına gelir.

Bitcoin kullanmanın bazı dezavantajları da bulunuyor. Örneğin, henüz BTC’lerinizi harcayabileceğiniz pek çok yer yok çünkü bazı şirketler henüz bu sektöre adım atmadı. Ancak son günlerde arzdan daha fazla talep var.

Bitcoin’i destekleyenler, kripto para biriminin güvenlik özelliklerinden ve diğer faydalarından bahsederken, karşıt olanlar, daha önce insanları milyarlarca dolar dolandıran Madoff veya Enron gibi ponzi şemalarından farklı olmadığını savunuyorlar.

Bitcoin, şüphesiz sektördeki en popüler kripto para birimidir ve geleneksel para birimlerinin yerini almak için tasarlanmamıştır. Fiyat istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve şimdi geçmiş senelere göre çok daha değerli. Ancak son başarısına rağmen, Bitcoin hala günümüz dünyasında bir para birimi olarak birçok zorlukla karşı karşıya.

[affiliate_news2 id=”4024″]

Bu zorluklardan birincisi, Bitcoin kullandığınızda her iki yönden de işlem ücretleri bulunur. Bitcoin kullanan bir e-ticaret sitesinde bir şey için ödeme yapıyorsanız, genellikle sizden daha yüksek fiyatlar talep ederler çünkü Bitcoin işlemleri, Blockchain defterinde herhangi bir değişiklik olduğunda madenci tarafından ne kadar verinin işlenmesi gerektiğine bağlı olarak daha uzun sürer.

Bitcoin’in rolü tam olarak ne olacak?

Yeni başlayanlar için, Bitcoin dünya çapındaki insanlara bir değer deposu sunacaktır. BTC, uzun vadede altına rakip olsa bile dünyanın en çok tercih edilen değer deposu haline gelme şansı var.

Bitcoin’in en önemli özelliğinide unutmamak gerekir. Dünyada asla 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak. Geleneksel para birimini değiştirme şansı açısından konuşursak, Bitcoin için belirlenen sınırın ona fayda sağladığını düşünen pek çok uzman bulunuyor.

[affiliate_news2 id=”4032″]

İnsanlar, hiperenflasyon nedeniyle tüm birikimlerini kaybetmemeyi ya da iş, yiyecek ve giyecek gibi ihtiyaçları karşılamaya geldiğinde, güvenli bir sığınak olarak Bitcoin’e yöneliyor. Bitcoin’in bu kadar değişken olmasının birçok faydası vardır. Bitcoin değerindeki oynaklığın en belirgin faydası, Bitcoin’i mevcut, daha düşük fiyatlarla satın almak isteyenler için bir fırsat yaratmasıdır.

Bitcoin ilgi görmesi, kripto para birimi dünyası için adeta bir nimet oldu. BTC’nin fiyatı fırladı ve onu her zamankinden daha çekici hale getirdi. Bitcoin’in doğası gereği öngörülemeyen fiyatı, dünya çapındaki ülkelerin, özellikle sağlıklı ekonomileri olan ülkelerin, mal ve hizmetler için ana ödeme şekli olarak daha öngörülebilir ve kontrollü bir nakit biçimini tercih etmelerine neden oluyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu