Bitcoin HaberleriHaberler

Dalgalı Bir Haftadan Sonra Bitcoin Gözünü 40.000 Dolar’a Dikti

Bitcoin bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşmüştü. Popüler kripto para birimi dün gece %30 daha yükseldi ve 40.000 dolara çok yaklaştı

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi hafta sonu boyunca çarpıcı bir şekilde toparlandı ve Pazartesi sabahı Asya piyasaları açıldığında bu yükseliş daha da hızlandı.

Bunun yanında Ethereum geçen hafta %22 artarak 2.300 doların üzerine çıktı ve uzun bir düşüş eğiliminden geri dönmeyi başardı. Tabu bu yükselişlerin ardında kripto pazarlarını canlandırmaya yardımcı olan birkaç yeni gelişme var.

Çarşamba günü “The B Word” adlı Bitcoin etkinliğinde Elon Musk, Bitcoin’e sahip olduğunu ve buna inandığını yinelediğinde Bitcoin destekçilerini memnun etti.

Musk, diğer şirketi SpaceX’in de Bitcoin’i bilançosunda tuttuğunu açıkladı. Ayrıca ilk kez bir miktar Ethereum’a sahip olduğunu ve Ethereum’un üzerine inşa edilmiş hızlı ticaret yatırım endüstrisi olan DeFi’nin (merkezi olmayan finans) bir “hayranı” olduğunu söyledi.

[affiliate_news2 id=”4304″]

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood da sanal etkinlikte konuştu. Amazon’daki bir kripto para iş ilanı da,  kripto pazarlarındaki yenilenen heyecana eklendi.

Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri için bir pozisyon açtı. Medyaya yaptığı bir takip açıklamasında şirket, “Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz. ” dedi.

Bitcoin 40.000 dolar seviyesini yeniden test ettiğine göre, bundan sonraki hamlesi, son üç ayın acımasız ayı piyasasından gerçekten yeniden çıkıp çıkmayacağını belirleyecek.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu