Bitcoin, Yeni Hash Oranı ve Madencilik Zorluklarında En Yüksek Seviyeleri Kaydediyor

Bitcoin, Yeni Hash Oranı ve Madencilik Zorluklarında En Yüksek Seviyeleri Kaydediyor

Kripto para piyasasındaki son çöküşe rağmen Bitcoin hash oranı ve madencilik zorluğu yeni zirveler kaydetti. Bu, ağın güçlü kaldığını ve gelecekte genişlemeye devam etmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Ancak, son fiyat verilerinin henüz ağ tarafından kaydedilmemiş olabileceğini dikkate almakta fayda var. Bu, fiyat düşüşünün etkilerinin ağ tarafından bir sonraki Bitcoin zorluk ayarlamasının gerçekleştiği Şubat ayı başlarında görülmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin’in altında yatan metrikler için işler çok iyi gidiyor gibi görünüyor. Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu yeni zirvelere ulaştı. Ek olarak, ağın hash oranı, Çin’in ülkedeki madencileri yasakladığı zorlu bir 2021‘den sonra yeni zirvelere kaydetti.

Blockchain.com’a göre, toplam hash oranı 198.864 milyon TH/s ile yüksek bir seviyede yer alıyor. Bu, tarihte kaydedilen en yüksek seviyedir. Bu, Bitcoin’in token başına 43.000 ila 40.000 dolar arasında işlem gördüğü birkaç hafta sonra geliyor. Ancak, son zamanlarda işler değişti ve bu da hash oranını düşürebilir.

Cuma günü Bitcoin’in zorluğunun 26.64T’ye ek bir artışıyla tarihin en yüksek değerine ulaştık. Bu zorluk ayarı, madencilik şirketlerinin ağı daha da güvenli hale getirmek için yeni ve daha verimli madencilik makineleri oluşturmasını mümkün kılıyor.

Son raporlar, Bitcoin madenciliği karlılığının mevcut zorlukla 34.000 dolara yakın olduğunu gösterdi. Bu, önümüzdeki günlerde hash oranında çok büyük bir düşüş görmeyebileceğimiz anlamına geliyor. BTC şu anda 35.900 dolara yakın işlem görüyor ve 680 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.