Bitcoin HaberleriHaberler

Dilution Proof: ”Bitcoin Talebi Her Zamanki Gibi Güçlü”

Analist Dilution Proof kendi Bitcoin talebinin her zamanki gibi güçlü kaldığını söylüyor.

Yaptığı paylaşımlar ile büyük ilgi gören Dilution Proof ”Bitcoin talebi her zamanki gibi güçlü” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda tüm dikkatleri üzerine çeken ve Twitter’da Dilution Proof adı ile bilinen analist, piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük kripto para varlığının muazzam bir satın alma gücü ile karşı karşıya olduğuna işaret eden bir dizi ipucu ortaya koydu.

Dilution Proof, Bitcoin kripto para biriminin aylık kapanışına büyük miktarlarda döviz çekme işlemlerinin eşlik ettiğini işaret ederek, büyük yatırımcıların BTC satın aldığını gösteriyor.

Bitcoin Talebi Hala Sağlam

Analist ek olarak, BTC’nin değerinin borsalardaki Bitcoin bakiyesini düşürürken artmaya devam ettiğini gözlemleyerek , önde gelen kripto para biriminin piyasadan çekildiğini ve arz sıkıntısı yarattığını öne sürüyor. Proof açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

”Öyleyse hala Bitcoin için talep var mı? Kısa cevap: evet Biraz daha uzun cevap vereyim: bazı trendlere bakalı Geçen yılki COVID-19 pazar paniğinden bu yana genel olarak BTC hala sağlam.”

Resim
Kaynak: Dilution Proof / Glassnode

Dilution Proof, BTC arzında keskin bir düşüş yaşayanın sadece borsalar olmadığını da ekledi ve şunları söyledi:

“Tezgah üstü (OTC) ticaret masalarının bakiyelerinde de benzer bir model görülebilir. Arz kıtlığı gerçektir; Piyasada azalan miktarda coin dolaşıyor, bu da fiyatın HODL’cıları (varlıkları elinde tutanlar) satmaya ikna etmek için yükselmesi gerektiği anlamına geliyor. ” 

Resim
Kaynak: Dilution Proof / Glassnode

Popüler analist, Bitcoin’in likit piyasa arzında ciddi bir düşüşe şahit olduğunu belirterek, likit olmayan BTC’nin veya satış için çok az geçmişi olan uzun vadeli yatırımcıların elinde tuttukları Bitcoin’in büyüdüğünü öne sürüyor

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu