Altcoin HaberleriHaberler

Bitcoin SV %51 Saldırısına Uğradı!

Coin Metrics'e göre, Bitcoin SV, ilk olarak dün tespit edilen %51 saldırısı altında.

Coin Metrics’in Twitter’da yaptığı paylaşıma göre, Bitcoin SV (BSV) ilk olarak 3 Ağustos’ta tanımlanan %51 saldırısı altında. Bir uzman, saldırıyı BSV’yi borsalardan kaldırmaya yönelik bir manevra olarak nitelendirdi.

Coin Metrics’in raporu Goldman Sachs Group Inc gibi şirketler tarafından onaylandı. Daha sonra Fidelity Investments, “başka bir yeniden yapılanma olayına tanık olunmadığını, ancak büyük madencilik havuzlarında hala senkronizasyon çatışmaları olduğunu” açıkladı .

BSV, daha önceki saldırılara Haziran ve Temmuz aylarında maruz kalmıştı. “%51 saldırısı”, madencilerin bir blok zinciri ağının bilgi işlem gücünün yarısından fazlasının kontrolünü ele geçirme girişimidir.

Sahiplik, davetsiz misafirlerin yeni işlemlerin onay almasını engellemesini sağlayabilir. Bu onlara tüm kullanıcılar arasındaki işlemleri durdurma, hatta tokenleri çift harcama gücü verir.

CoinGecko’ya göre, Bitcoin SV şu anda yaklaşık 2,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 46. en büyük kripto para birimidir. BSV, Kasım 2018’de Bitcoin Cash’in hard Fork’u olarak yaratıldı ve 2017‘de Bitcoin’den ayrıldı.

Blockchain altyapı sağlayıcısı Blockdaemon CEO’su ve Kurucusu Konstantin Richter, saldırıyı BSV’yi borsalardan kaldırmak için bir taktik olarak görüyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu