Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Teçhizatı Üreticisi Canaan, Kazakistan’da Yeni Bir Hizmet Merkezi Açacak

Canaan Inc. Kazakistan'da satış sonrası servis merkezini açıyor.

Dünyanın en büyük kripto madenciliği ekipmanı üreticilerinden biri olan Canaan Inc. sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı duyuruda Çin anakarası dışındaki ilk satış sonrası servis merkezini komşu Kazakistan’da açacağını söyledi.

Canaan‘ın Kazakistan’daki müşterilerine sunduğu hizmetler arasında makine testi, garanti hizmetleri, makine bakımı ve teknik danışmanlık yer alacak.

Çin’in kripto para madencilerine yönelik baskı uygulamasından sonra pek çok kripto para madencisi teçhizatlarını Kazakistan’a taşımaya başladı.

Nisan 2020 itibariyle Kazakistan, küresel Bitcoin madenciliğinin %6‘sından fazlasını oluşturuyor . Ucuz elektrik, soğuk iklim ve Çin’e yakınlık, hem mevcut hem de taşınmak isteyenler için mükemmel bir yer olmasını sağlıyor.

Madencilik kuleleri için soğutma sistemlerinin maliyetleri büyük ölçüde azaldığından her zaman soğuk bir iklim tercih edilir.

Canaan, uygulamaya özel entegre devre (ASIC) makineleri olarak bilinen bu tür teçhizatların lider üreticisi olarak faaliyet gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu