Bitcoin madencilik şirketi Griid, 3,3 milyar dolarlık SPAC anlaşmasıyla halka açılmaya hazırlanıyor

Bitcoin madencilik şirketi Griid, 3,3 milyar dolarlık SPAC anlaşmasıyla halka açılmaya hazırlanıyor

Griid Halka Arz Olacak

Ohio merkezli firma Salı günü yaptığı açıklamada, Bitcoin madencilik firması Griid‘in kripto pazarında halka açılan en son şirket olmaya hazırlandığını duyurdu.

Borsa operatörü Bullish ve kripto madencisi Core Scientific gibi kripto şirketlerinin ayak izlerini takip eden madencilik şirketi, Adit EdTech Acquisition Corp. tarafından satın alınarak New York Menkul Kıymetler Borsası‘ndaki hisseleri GRDI kodu altında listeleyecek.

CEO Trey Kelly yaptığı açıklamada, “En düşük ölçekli üretim maliyetiyle halka açık bitcoin madencileri arasında en büyük taahhütlü, karbonsuz enerji boru hattına sahip bir Amerikan altyapı şirketi inşa ediyoruz.” dedi. “Ekibimiz, şirketi kurduktan bu yana geçen üç yılda başarılı bir uygulama sicili sergiledi ve bu işlem yoluyla kapasitenin genişletilmesini sağlamayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: GRIID Blockchain.com’dan 525 Milyon$ Kredi Aldı

Anlaşma, şirkete borç dahil 3,3 milyar dolar değerinde olacak. Anlaşma aynı zamanda madencilik şirketine 240 milyon doları aşan bir nakit infüzyonu sağlayacak. Bir SPAC anlaşmasında, özel bir firmayı satın almak amacıyla kurulan satın alan bir şirket, özel bir firmayı halka açar.

Griid’in SPAC’inin 2022’nin ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor. SPAC anlaşmasıyla ilgili haberler, Griid’in Blockchain.com’dan 525 milyon dolarlık bir kredi tesisi sağladığı manşetlerini takip ediyor.

Bir basın açıklamasına göre, kredi limiti “ek madencilik kapasitesi” eklenmesine yardımcı olacak.