HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Madencilik Şirketi Greenidge Güney Carolina’ya Genişlemeyi Planlıyor

Bitcoin madenciliği şirketi Greenidge Generation Holdings Cuma günü yaptığı duyuruda şirketin bir sonraki Bitcoin madenciliği tesisini geliştirmek için şirketin Güney Carolina’ya genişlediğini duyurdu.

Greenidge, Spartanburg madencilik tesisinin 2021‘de veya 2022‘nin başlarında hazır olacağını söyledi.

Greenidge Güney Carolina’ya Genişlemeyi Planlıyor

Greenidge Generation Holdings’e göre, eyaletteki en kalabalık 12. şehir olan Spartanburg, 2021’in 4. çeyreğine veya 2022’nin ilk çeyreğine kadar bitcoin madencilerine ev sahipliği yapacak .

[affiliate_news2 id=”3504″]

Greenidge, madencilik tesisinin tek seferde yaklaşık 80 megavat (MW) enerji çektiğini ancak Spartanburg tesisinin “bu kapasitenin ötesinde bir potansiyele” sahip olduğuna inandığını açıkladı.

Şirket, bölgenin mevcut elektrik çerçevesinden yararlanacak ve ayrıca temiz nükleer enerji kullanacak. Greenidge CEO’su Jeff Kirt yaptığı açıklamada, “Bu, Greenidge’in ülke genelinde ek yerlerde çevreye duyarlı Bitcoin  madenciliği konusundaki benzersiz uzmanlığımızı geliştirme stratejisinde önemli bir adımdır” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu