Finans HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Şirketi Argo Blockchain, Teksas Tesisini Kurmak İçin 20 Milyon Dolar Kredi Aldı

Madencilik firması Argo Blockchain, Galaxy Digital'den 20 milyon dolarlık kredi aldı.

İngiltere merkezli Bitcoin madencilik şirketi olan Argo Blockchain, Teksas’daki tesisini inşa etmek için 20 milyon dolarlık bir kredi aldı.

Argo Blockchain ucuz enerjiden yararlanmak için Mayıs ayında Kanada’da iki veri merkezini satın almıştı. Şirket, 2021 senesindeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Kredinin kripto para finansal hizmet şirketi Galaxy Digital‘den alındığı bildirildi. Kredinin süresinin altı ay olduğu söylendi ancak Argo, finansmanın diğer şartlarını açıklamadı.

Firma, bu yılın başlarında Teksas tesisinin duyurusunu yapmıştı. Yetkililer bu tesisin 200 megawatt (MW) güç kapasitesine sahip olacağını söyledi.

Resmi web sitesine göre Argo, şu anda Kanada’da toplam 35 MW kapasiteli üç madencilik tesisine sahip ve burada Bitcoin ve gizlilik odaklı kripto para birimi olan Zcash madenciliği yapıyor.

Argo Blockchain, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor ve şu anda yaklaşık 700 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Argo hisse senedi fiyatı, Ağustos 2018‘deki listelenmesinden bu yana yaklaşık %925 artarken, Bitcoin’in fiyatı aynı dönemde neredeyse %385 arttı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu