Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin Enerji Raporu Açıklandı

Bitcoin Madencilik Konseyi Anketi, Sürdürülebilir Güç Kavramını Onayladı. Bitcoin madenciliği elektrik tüketimi , 2021’in 2. çeyreğinde %56 sürdürülebilirliğe yükseldi.

Bitcoin endüstrisi, iki önemli metriğe odaklanan ilk üç aylık anketinin sonuçlarını açıkladı

BMC, ilk gönüllü anketinde mevcut küresel Bitcoin ağının %32‘sinden sürdürülebilir enerji bilgilerini başarıyla topladığını açıkladı. Bu anketin sonuçları, BMC üyelerinin ve ankete katılanların şu anda %67 sürdürülebilir güç karışımıyla elektrik kullandığını gösteriyor.

Bu verilere dayanarak, küresel madencilik endüstrisinin sürdürülebilir elektrik karışımının 2021‘in ikinci çeyreğinde yaklaşık %56‘ya ulaştığı ve bununda da onu dünyanın en sürdürülebilir endüstrilerinden biri haline getirdiği tahmin ediliyor.  Ayrıca, bu verilerin yayınlanması, Bitcoin endüstrisindeki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden bazılarının yanı sıra MicroStrategy ve CEO’su Michael Saylor‘un desteğiyle Mayıs 2021’de kurulan BMC’nin ilk üç aylık yayınını temsil ediyor.

Saylor yaptığı açıklamada, BMC’nin oluşturulmasını, Bitcoin madencilik endüstrisine daha fazla şeffaflık ve anlayış getirmek için önemli bir adım olarak anlattı. Bitcoin madenciliği verilerinin endüstri katılımcıları tarafından gönüllü olarak sunulmasının, Bitcoin madencilik endüstrisinin gizemini çözmede önemli bir rol oynamasına yardımcı olacağını kaydetti.

Michael Saylor “Bitcoin madencilik endüstrisinin, özellikle Bitcoin enerji kullanımının doğası ve ölçeği hakkındaki yaygın ve yanlış anlamaları netleştirmekle ilgili olarak, halka ve politikacılara kritik bilgiler sağlamak için gönüllü olarak bir araya geldiğini görmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

Konuşmalarının devamında “Gelmesini umduğumuz birçok anketin ilk üç aylık yayını olan bu anket, dünyanın dört bir yanındaki madencilerin verilerine dayanıyor. Daha önce de belirttiğim gibi, Bitcoin ağının merkezi olmaması, dağınık olması gerektiği anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı.

Blockcap ve Core Scientific’in kurucusu Darin Feinstein, Bitcoin endüstrisinin madencilerin Çin’den ayrılmasının bir sonucu olarak madencilik operasyonlarının daha da merkezi olmadığını gördüğü için anketin çok önemli bir anda geldiğini belirtti. Bay Feinstein, “Çin, küresel Bitcoin ağının %60‘ından fazlasını kapatmasına rağmen, Bitcoin ağı sıfır kesinti yaşadı, kurtarma olmadı, hiçbir iflas kaydetmedi ve altyapısını daha fazla özgürlüğe sahip bölgelere yeniden dağıtarak adapte oldu” dedi. “Ağ her zamanki gibi güçlü kalıyor, sadece sıkıntıları görmezden geliyor ve ilerliyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu