Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Firması Marathon Digital, 120 Milyon Dolarlık Madencilik Makinesi Satın Aldı

Bitcoin madencilik firması Marathon Digital, 30.000 adet AntMiner S19j Pro‘yu satın almak için yeni bir siparişi imzaladığını söyledi. AntMiner S19j cihazlar, Bitmain’in amiral gemisi olarak biliniyor.

Pazartesi günü ön siparişi açıklayan Marathon, 30.000 birimin gelecek yıl 1. ve 2. çeyrekte sevk edilmesini bekliyor. Firma, ön siparişin 120 milyon dolar değerinde olduğunu bildirdi.

[affiliate_news2 id=”4607″]

Anlaşma, Kuzey Amerika kurumlarının endüstriyel ölçekte milyar dolarlık Bitcoin madenciliği alanına yatırımlarını artırdığının bir başka işareti denilebilir.

Ek olarak Marathon’un geçen yıldan beri satın aldığı ve 2022‘nin ilk çeyreğine kadar tamamen teslim edileceği tahmin edilen 100.000 Bitmain’in S19 serisi makineleri de mevcut.

Gelecek yıl Haziran ayına kadar Marathon’un beklenen hash gücünün saniyede 13,3 exahash (EH/s) olacağı ve Bitcoin’in mevcut toplam hash oranının %10‘undan fazlasını oluşturacağı söylendi.

Marathon Digital, halka açık Bitcoin madenciliği firmaları arasında yakın gelecek için en büyük ölçeklendirme planına sahip.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu