Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Firması Genesis, Canaan’dan 10.000 Makine Daha Sipariş Etti

Sektörde uzun süredir faaliyet gösteren Bitcoin madencilik firması Genesis Digital Assets, Çin merkezli madencilik donanımı üreticisi Canaan’dan 10.000 makine daha sipariş ettiğini açıkladı.

Firmanın Nisan ayı sonlarında verdiği sipariş yaklaşık 94 milyon dolar değerindeydi. Yeni siparişin değeri ise açıklanmadı. Canaan yetkilileri de konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Cihazların bu ayın sonuna kadar sevk edilmesi bekleniyor. Yeni siparişin Canaan’ın A1246 ve A1166Pro modellerini içereceği söylendi.

A1246 modelinin ortalama fiyatı 5000 dolar civarında ve saniyede 90 TH/s maksimum hashrate ile Canaan’ın son makinesi olarak biliniyor. A1166Pro ise 81TH/s hash hızına sahip ve ortalama fiyatı 1.300 dolar civarında olan eski bir model. 

Genesis’in önceki siparişi yalnızca A1246 makinelerini içeriyordu. Şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov ”Canaan’ın yeni cihazları hash oranımızı önümüzdeki aylarda en az iki kat artırmamıza yardımcı olacak” dedi.

Nasdaq listesinde yer alan Canaan, küresel genişlemesini sürdürüyor. Bu ayın başlarında Canaan’ın uluslararası satışları artış gösterdi. Ek olarak şirket Kazakistan’da satış sonrası servis merkezini açtı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu