Bitcoin HaberleriHaberler

Yenilenebilir Enerji İle Bitcoin Madenciliği Devri Başlayabilir

Madencilik işlemlerinde tüketilen enerji ve Bitcoin'in blok zincirinin çalışmasını sağlayan süreç son haftalarda giderek daha popüler bir tartışma konusu haline geldi.

SUKU CEO’su Yonathan Lapchik Cuma günü yaptığı bir röportajda Bitcoin madenciliği işlemlerinin yenilenebilir enerji ile yapılmasına değindi.

Lapchik, verdiği demeçte, “Madenciler yenilenebilir enerji kullanmaya gerçekten teşvik ediliyor.” ifadelerini kullandı. Düşüncelerini elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya çevirerek, şirketin yakın zamanda aldığı satın alımlar için Bitcoin’i artık kabul etmeme kararına değindi.

‘Laphick: ‘Bitcoin Madenciliği Yapmadan Önce Dikkate Alması Gerekiyordu”

Lapchik, çevresel kaygılarla ilgili olarak, “Elon’un, Bitcoin’i Tesla için bir ödeme mekanizması olarak kabul etmeden önce, bunu dikkate almaması şaşırtıcı” dedi.

Tesla , Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri müşterileri tarafından Bitcoin aracılığıyla ödemelere kapılarını açtı . Karar, otomobil şirketinin Şubat ayında açıklanan 1,5 milyar dolarlık BTC’yi satın almasının ardından geldi.

Ancak Musk, geçtiğimiz günlerde , paylaştığı bir Tweet aracılığıyla Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt enerjisi taleplerini onaylamadığını belirtti . Ayrıca Bitcoin minig işlemlerinin tatmin edici enerji kullanım seviyelerine ulaşana kadar geçici bir hareket gibi görünse de, Tesla’ya yapılan ödemeler durduruldu .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu