Bitcoin Madenciliği Yapan Kişi ya da Kurumların %46’sı Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Kullanıyor

Bitcoin Madenciliği Yapan Kişi ya da Kurumların %46’sı Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Kullanıyor

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), yakın zamanda Bitcoin madenciliğinin sürdürülebilir güç kullanımını nasıl istikrarlı bir şekilde benimsediğini vurgulayan dördüncü çeyrek anketinin sonuçlarını açıkladı. En son 4. çeyrek anket raporuna göre, Bitcoin madenciliği için yenilenebilir kaynaklar kullanan küresel Bitcoin madencilik endüstrisinin yüzdesi %1’den kayda değer bir artışla %58.5’e yükseldi.

Sürdürülebilir Bitcoin Madenciliği

BMC tarafından yürütülen anket, başlıca sürdürülebilir güç karışımı, teknolojik verimlilik ve elektrik tüketimi olmak üzere üç ölçütü ele aldı. BMC tarafından bildirilen yeni bulgular, Bitcoin madenciliği sürecinde büyük bir gelişmeyi gösteriyor. Resmi verilere göre, Bitcoin madencilerinin yaklaşık %46’sı Bitcoin madenciliği için sürdürülebilir güç kaynakları kullanıyor. Yeni rapor ayrıca, BMC’ye katılan üyelerin hash oranının da 4. çeyrekte %77 arttığını gözlemledi.

4. çeyrek verileri ayrıca madencilik kripto para biriminde kullanılan toplam sürdürülebilir güç karışımının %66,1’e yükseldiğini, Bitcoin madenciliği teknolojik verimliliğinin ise son 3. çeyrek anket raporundan bu yana %9’luk bir iyileşme göstererek muazzam bir şekilde arttığını ortaya koydu.

Microstrategy CEO’su ve Bitcoin Madencilik Konseyi’nin önemli bir üyesi olan Michael Saylor, BMC 4. Çeyrek anket bulgularını duyurmak için bir tweet attı.


Michael Saylor; “Bu çeyrekte, yarı iletken teknolojisindeki gelişmeler, Kuzey Amerika madenciliğinin hızlı genişlemesi, Çin Çıkışı ve sürdürülebilir enerji ve modern madencilik tekniklerine yönelik dünya çapında rotasyon nedeniyle Bitcoin madenciliği enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğinde çarpıcı gelişmelerle trendin devam ettiğini gördük.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Coin Bureau Youtube Kanalı 2FA Korumasına Rağmen Hacklendi

Core Scientific ve BMC’nin Kurucu Ortağı Darin Feinstein, Bitcoin madencilik sürecinde gözlemlenen sürdürülebilir değişikliklere dikkat çekerek benzer duyguları yineledi.

Feinstein, “BMC katılımcı üyelik hash oranı, 2021’in 3. çeyreğinden 4. çeyreğine %77 artarak, dijital madencilik sektörünün, BMC’nin sürdürülebilir bir şekilde nasıl çalıştığımızın gerçeği etrafında gün ışığına çıkardığı değerli verileri kabul ettiğini pekiştiriyor” dedi.

2021’de kurulan Bitcoin Madencilik Konseyi, kitleleri Bitcoin ve BTC madenciliğinin çeşitli faydaları konusunda eğitmek için şeffaf fikirlerin ve vizyonun yayılmasına yardımcı olan küresel bir açık Bitcoin madencileri forumudur.

BTC madenciliğinin çalışma kanıtı konsensüsü, kapsamlı enerji tüketimi gereksinimleri ve çevreyi olumsuz etkilemesi nedeniyle uzun süredir suçlanıyor. O zamandan beri Bitcoin madencileri, çevreyi olumsuz etkilemeden BTC madenciliği yapabilecekleri birçok sürdürülebilir yol arıyorlar.