Bitcoin Madenciliği Şirketi Bitdeer, 4 Milyar Dolarlık SPAC Birleşmesi Yoluyla Halka Arz Planlıyor

Bitcoin Madenciliği Şirketi Bitdeer, 4 Milyar Dolarlık SPAC Birleşmesi Yoluyla Halka Arz Planlıyor

Eski Bitmain yöneticilerinden Jihan Wu‘nun sahibi olduğu Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açık bir şirket olmayı planlıyor.

Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre Bitdeer, çek firması Blue Safari Group Acquisition Corp ile “kesin birleşme anlaşması” imzaladı.

Özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) ile planlanan birleşme, Bitdeer’in yaklaşık 4 milyar dolarlık bir kurumsal değer elde etmesini sağlayacak. Her iki şirket de anlaşmayı 2022‘nin ilk çeyreğinin sonundan önce tamamlamayı planlıyor.

Birleşmenin tamamlanmasının ardından Wu, birleşik kurumsal Bitcoin madencilik kuruluşunun başkanı ve kurucusu olarak kontrolü elinde tutacak.

Wu, Bitmain işinin Aralık ayında bölünmesinin bir parçası olarak Bitdeer’ın sahipliğini üstlendi. Bölünme, Wu ve diğer Bitmain lideri Zhan Ketuan arasındaki iç güç mücadelesini sona erdirdi.

Bitmain, en büyük madencilik şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. Wu, Bitmain’den ayrıldıktan sonra kendi şirketinde de kısa süre içerisinde başarıyı yakaladı.

Özellikle yapılan bu son anlaşma kripto para camiasında büyük ses getirdi. Dünya genelinde kripto para madenciliği firmalarının sayısı her geçen gün artıyor.

Üstelik Teksas, Kazakistan ve El Salvador gibi bu endüstriye sıcak bakan pek çok bölge bulunuyor. Özellikle Çin’in son yasaklarından sonra pek çok şirket bu bölgelere göç etmeye başladı.