Bitcoin HaberleriHaberler

Çin’de Devlet Yetkilileri ve Enerji Şirketleri Bitcoin Madenciliği İçin Görüşecek

Devlet yetkilileri ve enerji sağlayıcı şirketler Bitcoin madenciliği ve enerji tüketimi üzerine görüşecekler.

Son 1 haftadır en çok konuşulan konu Çin’de meydana gelen Bitcoin madenciliği yasakları oldu. Aktarılan son bilgilere göre devlet yetkilileri ve enerji sağlayıcı firmalar BTC madencilik konusunu tartışmak için toplanacaklar.

Sichuan Bölgesi Enerji Düzenleme Kurumu, Bitcoin madenciliği hakkında görüşme yapmak için bir seminer düzenleme kararı aldı. Enerji sağlayıcı firmaların ve devlet yetkililerinin bir araya geleceği görüşme 2 Haziran’da Sichuan bölgesinin başkenti olan Çengdu’da yapılacak.

Ülkeden gelen madencilik yasağı bildirileri üzerine kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşamıştı. Düzenlenecek olan seminerde kripto para madenciliği ve enerji tüketimi ana konu olacak.

Sichuan Bölgesi ve İç Moğolistan’da Madencilik Yaygın

Sichuan Bölgesi Enerji Düzenleme Kurumu, toplantıyı resmi olarak açıkladı. Sichuan yağmurlu iklimi ve hidroelektrik santralleriyle biliniyor.

BTC

Özellikle yağmur sezonunda elektrik ucuzluyor. Sichuan’ın tersine Çin’in kuzeyinde bulunan İç Moğolistan ise çok daha kurak olması nedeniyle daha fazla fosil yakıtlarla kripto para madenciliğinin yapıldığı bir bölge olarak kayıtlara geçti.

Diğer bir yandan yaz aylarının sıcak geçmesi beklenen kuzey bölgesindeki Henan eyaletinde de kömür vadeli işlem sözleşmelerinde %4’lük bir yükseliş olduğu ifade edildi.

Devlet yetkilileri ve enerji sağlayıcı şirketler arasında yapılacak olan toplantıda yasakların geri alınmasına dair bir sonuç çıkıp çıkmayacağı ise tam bir merak konusu oldu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu