Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilerinin Gelirleri %57 Artarak 2020 Yılındaki Seviyelere Döndü

Bitcoin madencilerinin hash başına geliri 2020 ortalarında görülen seviyelere geri döndü.

Bitcoin madencileri için kazançlar, madencilik faaliyetlerinde büyük bir baskının ardından kademeli olarak artmaya başladı. Çin’deki göç sürecinin başlamasından iki ay sonra madencilerin gelirleri ciddi oranda artış gösterdi.

Blockchain analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, madencilik geliri, 2020 ortalarında kaydedilen seviyelere benzer şekilde %57 gibi büyük bir artış gösterdi.

Mayıs ayının başlarında, ağın hash oranı 180 EH/s‘lik zirvelere fırladı. Bununla birlikte, Çin’deki kripto para madenciliği tesislerine yönelik büyük baskının ardından, bu rakam %50‘nin üzerinde düştü.

Çin’deki Baskılar Madencileri Yer Değiştirmeye Zorladı

Çin hükümeti, ülkedeki kripto para madencilik firmalarını faaliyetlerini durdurmaya zorlamıştı. Çin’in önde gelen madencilik bölgelerindeki birkaç şirket hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı ve çoğu tesis Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndü.

Tüm bu gelişmeler, Bitcoin’in hash oranında hızlı bir düşüşe neden oldu. Baskıların ardından, madencilik zorluğu önemli ölçüde düştü ve diğer ülkelerde bulunan madenciler için kârlılıkta ani bir artışa neden oldu. 

Son iki ay içinde, hash oranı kademeli olarak yeniden tırmanıyor ve şu anda Haziran ayındaki en düşük seviyelerden %25‘lik bir toparlanma sürecinde. Bu durum, madencilerin yaklaşık %12,5‘inin tekrar çevrimiçi olduğunun bir göstergesi olarak belirtiliyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu