Bitcoin HaberleriHaberler

Çin’in Sincan Eyaletindeki Bitcoin Madencilerine Kapanma Emri Verildi

Xinjiang'daki Changji vilayet hükümeti Bitcoin madencilerine yönelik bir bildiri yayınladı.

Xinjiang‘daki Changji vilayet hükümeti, bölgedeki önemli bir Bitcoin madenciliği merkezi olan Zhundong Ekonomik Teknolojik Kalkınma Parkı’ndaki yetkililere bir bildiri yayınladı.

Zhundong’daki yetkililere, yönetimleri altındaki kripto madenciliği faaliyetlerini bugün Çin saatiyle 14:00’e kadar kapatmaları talimatı verildi.

Çin’in Sincan eyaletindeki büyük ekonomik ve teknolojik gelişme bölgelerinden birinde bulunan Bitcoin madencilerine, faaliyetlerini derhal durdurmaları emredildi.

Sincan’daki Changji Hui Özerk Bölgesi’ndeki Reform ve Kalkınma Komisyonu’nun, yayınladığı bildiriye göre, Zhundong Ekonomik Teknolojik Kalkınma Parkı’ndaki yetkililere bugün yönetimleri altındaki tüm kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmaları istendi.

Park, kömüre dayalı enerji santralleri ve endüstriyel fabrikalar dahil olmak üzere çeşitli kömür üretim endüstrilerine ev sahipliği yapan 15.500 kilometrekarelik bir alandan oluşuyor.

Ek olarak, yüksek fosil yakıt enerjisi kapasitesi nedeniyle ülkedeki en büyük Bitcoin madencilik tesislerinden bazıları burada faaliyet gösteriyor.

Bildiride, talimatın, geçen ay Çin Devlet Konseyi toplantısında gündeme getirilen üst düzey Bitcoin ticareti ve madencilik çöküşü yorumuna dayandığı belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu