Bitcoin, kritik Fed faiz yorumları öncesinde %10 kazanç elde ediyor

Bitcoin, kritik Fed faiz yorumları öncesinde %10 kazanç elde ediyor

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ( BTC ) bugün yukarı yönlü eğilim göstermeye başladı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği 

Fed yeni dalgalanmaları tetikleyebilir

TradingView’den elde edilen veriler, bugün BTC/USD ticaretinin 36.000 Dolar’ın üzerinde olduğunu ve Pazartesi gününe göre 24 saatlik kazancın toplamda %14 olduğunu gösterdi. 

Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Çarşamba günü toplanacak ve faiz oranlarıyla ilgili herhangi bir haberin hem geleneksel hem de kripto piyasaları için anında yansımaları olabilir.

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, “Yarın yapılacak FED FOMC toplantısı, bu hafta çok fazla oynaklık göreceğimiz anlamına gelebilir” Dedi.

“Kolay” likiditenin sonu yaklaştıkça Bitcoin duyarlılığının önceden bir darbe almasıyla birlikte, Fed’in varlık alımındaki daralmanın devamı olarak faiz artışları planlanıyor.

Ancak varlık alımlarının Mart ayına kadar tamamlanması gerekiyor ve Fed, faiz artırımlarının o tarihten önce gelmemesi gerektiğini söyledi.

Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, “”Kriptolardaki fiyat geri dönüşünün 2022’de gerçekleşmesi muhtemeldir. 2022’de Bitcoin öne çıkacak” dedi.

Mike McGlone, Bitcoin’in hisse senetlerinden daha güçlü bir şekilde toparlanabileceğini söyledi. Altcoinlerin muhtemelen sağlam bir geri dönüş sağlayamayacağını da sözlerine ekledi.