Faydalı Bilgiler

Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden İlk Üniversite

Güney Kıbrıs’taki University of Nicosia, Bitcoin ile ödeme kabul ederek dijital paraların kullanım alanının ne kadar genişlediğini bir kez daha gösterdi.

Güney Kıbrıs’taki University of Nicosia’da Bitcoin ile lisans programlarına dahil olabileceğinizi biliyor muydunuz? Dünyanın Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk üniversitesi University of Nicosia olarak kayıtlara geçmiştir.

Üstelik bu gelişme bundan tam 8 yıl önce duyuruldu. Güney Kıbrıs’ın başarılı üniversitesi, kripto paraların geleceğini daha o günden görmüş diyebiliriz.

Nicosia Üniversitesi, dünyada Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk üniversite olarak dijital para birimleri üzerine bir lisans programı başlattı. Yani yalnızca ödeme yapmakla kalmıyor, üstüne birde kripto paralar üzerine eğitim alabiliyorsunuz.

Teknoloji denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri olan Japonya ise 1 Nisan 2017 tarihinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Şu an dünya üzerinde 60‘dan fazla ülke de 10 bini aşkın Bitcoin ATM’si bulunuyor. Ünlü kripto para biriminin kullanım alanı her geçen gün genişlemeye devam ediyor.

Artık Amerikalı siyasilerin kampanyalarına Bitcoin ile yapılan bağışları bile görmek mümkün hale geldi. Bunun yanında ülkemizde de BTC ile ödeme kabul eden kurumsal şirketler ve danışmanlık büroları bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu