Bitcoin İçin Babasını Öldürecekti, Zehirlenen Baba Şans Eseri Hayatta Kaldı

Bitcoin İçin Babasını Öldürecekti, Zehirlenen Baba Şans Eseri Hayatta Kaldı

Maryland‘de bir şahıs, 400.000 dolar değerinde Bitcoin tutulan kripto hesabına erişmek için kendi babasını dolandırmaya kalkıştı.

Washington Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, Maryland/Bethesda‘da yaşayan Liam Ghershony, babasını bilinçsiz hale getirmek için çayına bir benzodiazepin (genellikle endişe, uykusuzluk ve nöbet gibi durumları tedavi etmek için reçete edilen bir depresan sınıfı) attı. Görünüşe göre, 24 yaşındaki Liam, çayı servis etmeden hemen önce biraz ilaç kattı ve babasına çayın kendisi için “gerçekten iyi geleceğini” söyledi.

Decrypt tarafından yayınlanan bir rapora göre, babası öldükten sonra Liam, Bitcoin’de yaklaşık 400.000 dolar tutan kripto varlık hesabına erişmek için babasının cep telefonunu kullandı. Liam, kontrol edebileceği bir hesaba “400.000 dolarlık Bitcoin” aktardı. Daha sonra bu fonların yaklaşık %60’ını Ethereum‘a dönüştürdü.

Liam, uyuşturulmuş babası için notlar bıraktı ve eylemlerinin her ikisine de yardım etme girişimi olduğunu söyledi. Liam, “Böyle olmak zorunda değildi!” ve “Sana en iyi emekliliği verdim.” şeklinde notlar yazdı.

Memurlar, iki gün sonra, ölen babaya ulaşamadığı için endişelenen bir arkadaşının polisi aramasının ardından, olay yerine gidildi ve “nefes aldığını ancak tepkisiz” olduğunu gördükten sonra, yaşlı Gershony’yi yatak odasının zemininde buldular. Ghershony tedavi için, “şiddetli dehidrasyon ve akut organ disfonksiyonundan kurtulmak amacıyla dört gün geçirdiği” bir hastaneye kaldırıldı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Sevgililer Günü yaklaşırken FBI kripto para dolandırıcılığına karşı bir uyarı yayınladı

Liam Gershony başlangıçta polis tarafından cinayete teşebbüsle suçlandı; ancak sonunda ağır saldırı suçunu gerçekleştirdiğini kabul etti. Liam 125 gün hapiste kaldı, ardından iki ay evde uyuşturucu ve akıl sağlığı tedavisi gördü.

Liam bir röportajda şunları söyledi:

“Uyuşturucu kullanırken çok çılgınca ve berbat şeyler yaptım. Bunu (suçluluk ve utanç) hep yanımda taşıyacağım ve kendimi iyileşme sürecine sokarken yaptıklarımı üstleniyorum.”