Bitcoin HaberleriHaberler

Büyük madencilerin tekrar online olmasıyla Bitcoin hash oranı toparlanıyor

Çin'deki kısıtlamalar, yerli Bitcoin madencilerini Kanada, Kazakistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi kripto dostu ülkelere taşınmaya zorladı.

Çin’in katı kripto para yasakları, Bitcoin ( BTC ) madencilik ekosistemindeki birçok Çinli işletme için faaliyetlerin durdurulması anlamına geliyordu.

Bitcoin madencilerinin şebekeden aniden kaybolması, hash oranlarının düşmesine neden oldu. Bitcoin ağının kümülatif bilgi işlem gücü olan hashing performansı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan saniyede 180.666 milyon hash’den (Mhash/s) sadece 21 günde 84.79 Mhash/s’ye düştü.

Hash oranında meydana gelen düşüş, doğrudan Çinli madencilerin sayısındaki düşüşe atfedilebilirken, Blockchain Explorer verileri, 3 Haziran’dan baskı zamanına kadar madencilik zorluğunda istikrarlı bir artış olduğunu gösteriyor .

[affiliate_news2 id=”4459″]

Düşüşten bu yana, farklı ülkelere göç eden Çinli madencilerin geri dönüşü sayesinde hash oranı %21,38 arttı. Bitcoin madenciliği zorluğunda ortaya çıkan ayarlama, daha yüksek hesaplama maliyetlerine dönüşüyor.

Çin hükümetinin ilk yaptırımları göz önüne alındığında, madenciler hem düzenleyici netlik hem de daha düşük elektrik maliyetleri sunan bir coğrafya arayışına girdiler. Özellikle Kanada, Teksas ve Kazakistan madencilerin akınına uğradı.

Çin’in OECD Blockchain Uzman Politika Danışma Kurulu üyesi Wang Juana konu hakkında şunları söyledi:

“Kripto para piyasasının, geçen hafta Pekin tarafından kripto para birimlerine ve Bitcoin madenciliğine karşı atılan güçlü adıma dayanarak, bilgi işlem gücünde ‘Çin’den uzaklaşma’ yoluna girdiğini görüyoruz.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu