Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Hakimiyeti % 40’a Düştü

Bitcoin hakimiyeti Haziran 2018'den beri en düşük değerleri gördü.

Kripto para ekonomisi, pazartesi günü 2,06 trilyon dolara kadar düşerek son birkaç gün içinde önemli ölçüde değer kaybetti. Ek olarak Bitcoin hakimiyeti Haziran 2018’den beri hiç bu kadar düşük olmamıştı.

Bitcoin Hakimiyeti 2018’den Beri En Düşük Noktaya Geriledi

An itibariyle kripto para ekonomisi, var olan tüm dijital para birimlerinin (9.869 adet) değeri söz konusu olduğunda kabaca 2.06 trilyon dolar değerinde. Ayrıca, Bitcoin’in ( BTC ) piyasa değeri, tüm kripto piyasası kapitalizasyonunun % 40’ını ele geçiriyor.

Ocak ayının ilk haftasında Bitcoin hakimiyeti % 69,7 olarak görüldü fakat bu ölçüm bir süredir olduğundan çok daha düşük. Bitcoin’in baskınlık endeksi, kripto varlığı haftalar sonra tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşsa bile istikrarlı bir şekilde düşüyor.

BTC hakimiyetindeki bu kaybın nedeni , kripto paranın piyasa konumu için rekabet eden bir dizi dijital para biriminden kaynaklanıyor. Aslında, piyasa değeri açısından ilk on dijital para biriminin çoğu, BTC’ye karşı büyük bir değer elde etti .

Bazı analistlere göre de Bitcoin’de meydana gelen düşüş, yatırımcıların Ethereum’a yönelmesinden kaynaklı olabilir. Bu görüşü destekleyenler olduğu gibi karşı çıkanlarda bir hayli fazla.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu