Bitcoin Hafta Boyunca Çift Haneli Rakamlarla Arttı

Bitcoin Hafta Boyunca Çift Haneli Rakamlarla Arttı

Son 24 saatteki düşüş fiyatı hareketine rağmen, Bitcoin ve Ethereum son yedi gün içinde sağlam kazançlar kaydetti.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta %14,5 artarak 43.000 Dolar’ın biraz üzerine çıktığı için kripto para piyasası haftalarca süren cansız performansı görmezden geldi.

Bitcoin, Perşembe günü 45.500 doların üzerine çıktıktan sonra gün içinde yaklaşık %3 düştü, ancak BTC, 24 Ocak’ta görülen 33.500 doların hala çok üzerinde.

Bununla birlikte, varlık yöneticisi Blockforce Capital tarafından yapılan son analiz, yatırımcıların son beş ayda Bitcoin satın aldıkları ortalama fiyatın 47.000 dolar olduğunu gösteriyor.

Blockforce Capital’den Brett Munster, ” 47.000 Dolar’lık eşik, son alıcılar yatırımlarını telafi etmek ve satmak isteyebilecekleri için direnç sağlayabilir. Ancak, 47.000 Dolar’lık eşiği kırar ve bu eşiğin üzerinde kalırsak, bu son yatırımcılara piyasaya yeniden girme ve tekrar satın almaya başlama güvenini sağlayabilir.” Dedi.

Şu anda, Bitcoin Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerinde %37 geride bulunuyor.

Blockforce, “33 bin doların dip olduğunu kesin olarak ilan etmek için hala çok erken” diye düşünürken, firma buna inanmak için çeşitli nedenler olduğunu söylüyor. “Artık yukarı yönde aşağı yönde olduğundan çok daha fazla asimetri var.” Diye belirtiyor.

Munster, “Bu, Bitcoin’in tekrar geri düşemeyeceği anlamına gelmiyor, ancak veriler, yukarı yönlü potansiyelin artık aşağı yönlerden daha ağır bastığını gösteriyor” dedi.