Bitcoin Haberleri

Bitcoin Geri Dönüş Yaptı! Short Pozisyonları Temizledi

Kripto para dünyasında dün akşam saatlerinde Bitcoin değerli hareketlerle gündeme geldi. BTC evvel 25.000 doların altına geriledi. Sonrasında ise değerli bir geri dönüş atılımı göze çaptı. Bitcoin kendini yine 25.800 dolar düzeylerine getirmiş durumda. Pekala bu hareketin manası ne?  

Bitcoin için dayanak düzeyini anlamak

Söz konusu Bitcoin olduğunda, yatırımcılar şuurlu kararlar vermek için çoklukla yerleşik takviye düzeylerine güvenir. Yakın vakitte kripto para topluluğu, bu takviye düzeylerinin kıymetine ışık tutan kayda paha bir olaya şahit oldu. Bitcoin için sağlam bir takviye düzeyi olarak kabul edilen 25.000 dolar düzeyinde, short durumlarda bir artış meydana geldi. Öbür taraftan BTC’nin 25.850 dolar düzeyine gelmesiyle short durumlarda bir tasfiye meydana geldi.

25.000 dolar uzun vakittir Bitcoin piyasasında kuvvetli bir dayanak düzeyi olarak kabul ediliyor. Ayrıyeten bu düzey, birçok yatırımcı ve traderın Bitcoin’i sağlam bir temel takviyeye sahip olarak gördüğü bir noktayı tabir ediyor. Çoklukla fiyat bu düzeye yaklaştığında alım ilgisinin artmasına neden oluyor.

Short konum dalgalanması

Ancak piyasa dinamikleri bazen en güçlü dayanak düzeylerine bile meydan okuyabiliyor. Bu durumda, 25.000 dolar takviye düzeyi short durumlarda bir artışa sahne oldu. Short durum alan traderlar, Bitcoin fiyatının bu kritik düzeyin altına düşeceğine dair bahis oynuyordu.

Tasfiye tesiri ise kıymetli. Bunun akabinde kıymetli bir gelişme oldu. Takviye düzeyi olan 25.000 dolar civarında biriken short konumlar beklenmedik bir likidasyonla karşılaştı. Bu likidasyon bir dizi alım buyruğuna yol açarak fiyatı üst çekti.

Bitcoin için net bir taban oluşumu

Bu olaylar dizisi artık Bitcoin BTC’nin fiyat grafiğinde net bir taban oluşturmuş üzere görünüyor. Short konumların süratle tasfiye edilmesi kelam konusu oldu. Akabinde gelen fiyat artışı, 25.000 dolar dayanak düzeyinin sağlam kaldığını gösteriyor.

Bu piyasa olgusundan ne çıkarabiliriz? Bu durum, piyasa dinamiklerine işaret ediyor. Ayrıyeten güçlü bir takviye düzeyine karşı açığa satış yapmanın mümkün sonuçlarını anlamanın ehemmiyetini vurguluyor. Short konumlar tasfiye edildikçe, Bitcoin’in dayanağını sürdürebileceğine dair itimat duygusu oluşturdu.

Yükseliş beklentisi

İleriye dönük olarak, bunun sonuçları ilgi caziptir. Bitcoin için short durumlardaki artış ve akabinde bunların süratle tasfiye edilmesi, daha fazla fiyat artışı için sağlam bir temelin oluştuğu manasına gelebiliyor. Traderlar ve yatırımcılar bu olayı, önümüzdeki saatler ve günlerde potansiyel üst istikametli hareketin zorlayıcı bir göstergesi olarak görebilirler.

Sürekli gelişen kripto para dünyasında piyasa dinamikleri çok değerli bir rol oynuyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin BTC’nin takviye düzeyini içeren bu son olay, kripto dünyasında gezinmek için kıymetli bir ders niteliğinde.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu