Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Fiyatı 19 Günde İlk Kez 40 Bin Doları Geçti

Yaklaşık üç haftalık bir aradan sonra, bitcoin fiyatı 40.000 doların üzerine çıktı.

Kripto paraların piyasa değeri 1,7 trilyon doların üzerine çıktı. Bitcoin hakimiyeti şu anda %43 seviyelerinde ilerliyor.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC için son yükseliş gelişmeleri oldukça olumlu bir şekilde gerçekleşiyor.

Varlık, yaklaşık üç hafta içinde ilk kez 40.000 doların üzerine çıktı. Altcoinler de Polkadot, Chainlink ve Solana’da çift haneli kazançlarla yeşil renkte yer alıyor.

Bitcoin 19 Gün Sonra 40 bin Doları Geri Aldı

Kabaca bir hafta önce, en büyük kripto para birimindeki durum önemli ölçüde daha az yükseliş eğilimindeydi. BTC, Çin ve Elon Musk paylaşımlarının ardından 31.000 dolara düşmüştü.

Ancak boğalar bu noktada hızlandı ve BTC’yi kademeli olarak kuzeye doğru itmeye başladı. Bitcoin 35.000 dolar civarında sabitlendi ve El Salvador’dan gelen olumlu haberler fiyatı daha da yükseltti.

Her şey dün Paul Tudor Jones’ın Bitcoin’i bir kez daha övmesiyle başladı. Bu söylemlerin ardından BTC zirveye ulaştı. Ek olarak MicroStrategy, 1 milyar dolara kadar Bitcoin satın alma planlarını açıkladı. 

Birkaç saat içinde BTC önemli ölçüde yükseldi ve 40.000 dolar seviyesini geri aldı. Birincil kripto para birimi 21 Mayıs’tan bu yana 41.000 dolarla yeni bir zirveye yükseldi.

Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 700 milyar doların üzerinde. BTC’e yönelik olumlu gelişmelerin sayısı da hızla artıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu