Bitcoin Fiyat Düşüşünü Bir Anketle Halka Sordu, Oylar Kafa Karıştırdı!

Bitcoin Fiyat Düşüşünü Bir Anketle Halka Sordu, Oylar Kafa Karıştırdı!

Bitcoin yüksek oynaklık yaşamaya devam ederken, kripto para topluluğunun bir bölümü varlığın daha da düzeltme yaşayacağına bahse giriyor.

Dün gece saatlerinde Bitcoin Twitter hesabında yayınlanan bir ankette, 30.255 seçmenin yaklaşık %55,5’i varlığın Şubat ayı sonuna kadar 32.500 doların altına düşeceğine inanıyor.

Topluluğun geri kalan %44.5 üyesi, varlığın 32.500 dolardan daha yüksek ticaret yapacağına inanıyor.

Son üç ayda, BTC‘nin değeri 40.000 dolar seviyesinin altına önemli ölçüde düşerek düzeltme yaşadı. Yazım esnasında, varlık 37.600 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Oynaklığın ortasında piyasa, varlığın yeni rallisini destekleyebilecek herhangi bir destek seviyesi arıyor. Bu doğrultuda, önde gelen kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, BTC’nin yukarı yönlü bir yörüngeyi sürdürmek için 39.400 $ ila 39.500 $ arasındaki direnci aşması gerektiğini belirtiyor.

Poppe’a göre, BTC seviyeyi bir destek bölgesine çevirirse, muhtemelen çok önemli olan 46.000 $ seviyesine geri dönecektir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Panama’da Yerel Saatle 14:00’te Kripto Yasa Tasarısı Tartışılmaya Başlandı

Bitcoin 40.000 dolar seviyesini koruyamıyor

Özellikle, BTC düşmeye devam ediyor, 40.000 dolar seviyesini koruyamıyor ve sonuç olarak 30.000 dolar seviyesi oyuna girmiş durumda. Düşüş, Rusya ile Ukrayna arasındaki artan jeopolitik gerilimlerin ortasında geliyor.

Gerilimler dikkatleri genel piyasayı etkiler gibi görünen enflasyon ve faiz artırımlarından uzaklaştırdı.

Dalgalı fiyatlara rağmen, birkaç piyasa analisti, varlığın yakın gelecekte büyük olasılıkla tüm zamanların bir diğerini vuracağına inanıyor. Önceki raporumuza göre, kripto para borsası Huobi‘nin kurucu ortağı Du Jun, Bitcoin’in 2024’ün sonlarına kadar başka bir boğa koşusu yaşamayabileceğini belirtti.

InTheMoneyStocks.com‘un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, bir numaralı kripto para biriminin yaklaşık 17.000 $’a kadar düzeltebileceğini de öngördü. Ancak Soloway, oynaklığın kısa vadeli olacağını savundu.

Soloway ayrıca, varlığın başka bir ralliye başlaması için 46.000 $ seviyesinin kritik olduğuna inanıyor.

Düzeltmeye rağmen, Bitcoin ağından bazı pozitif sinyaller de var. Finbold tarafından bildirildiği üzere, Lightning Network‘te kilitlenen Bitcoin miktarı 22 Şubat 2022 itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.479 BTC’ye ulaştı.