Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, politikacıların maaş çeklerini BTC olarak almaktan neden korkmadıklarını anlattı

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, politikacıların maaş çeklerini BTC olarak almaktan neden korkmadıklarını anlattı

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, politikacıların ve üst düzey sporcuların düşüşten sonra Bitcoin’de maaş alırken kendilerini nasıl para kaybetmeye karşı sigortaladıklarını açıkladı. Schiff, BTC hakkında en büyük Bitcoin destekçilerinden daha sık tweet atan ünlü simalardan biri olarak bilinmektedir.

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold fonunun kurucusu, CNBC’e politikacılar ve profesyonel sporcuların maaşlarını Bitcoin ile almayı kabul etmeleri ve Bitcoin fiyatı düşerken kaybetmeleriyle ilgili hikayesini yorumladı.

Bununla birlikte, altın destekçisi Schiff, aldıkları ödemenin USD cinsinden sabitlendiğinden ve yalnızca ödeme sırasında Bitcoin’e dönüştürüldüğünden emin ve BTC’yi yine de dolara çevireceklerini ima ediyor.

Schiff, maaşlarını BTC ile alanlarının para kaybetmelerinin tek yolunun hoyratça davranmaya başlamaları olduğunu tweetledi.

Geçen yıl birkaç NFL oyuncusu maaşlarını amiral gemisi kripto para birimi olan BTC ile almayı kabul etmişti. Aralarında Odell Beckham, Sean Culkin ve Andre Iguodala da dahil olmak üzere birçok NBA oyuncusu da bulunuyordu. 2020’de bu adım ilk olarak başka bir NFL yıldızı olan Russell Okung tarafından atıldı.

2022 yılında Belçikalı milletvekili Christophe De Beukelaer maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı. Şimdiye kadar bunu yapan ilk Avrupalı ​​politikacı oldu.