Altcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Düştükçe Gizlilik Esaslı Kripto Paralar Yükseliyor

Gizlilik esaslı kripto para birimleri son 24 saat içinde önemli ölçüde arttı.

Son zamanlarda artan oynaklığı ile gündemden düşmeyen Bitcoin an itibariyle 36.200 Dolardan işlem görüyor. Çoğu alternatif kripto para biriminde de benzer düşüşler meydana geldi. BTC pazar hakimiyeti %43 olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin Arka Arkaya Yükseliş Yaşamıştı

BTC en şiddetli kayıplarını 30.000 Dolar seviyelerine düştükten sonra yaşadı. Bitcoin kripto para birimi arka arkaya birkaç gün boyunca yükseliyordu ve birkaç kez 40.000 Dolar’a meydan okudu. Hatta kısa bir süreliğine bunun üzerine bile çıkmayı başardı

Ancak, ayılar daha fazla artışa izin vermedi ve her yükseliş girişimini reddetti. Alternatif kripto paraların çoğu da son 24 saat içinde BTC’e benzer şekilde mücadele etti.

Ethereum yaklaşık 2.300 Dolar’a düşmüştü ve şu anda 2.500 Dolar’a yakın duruyor. Binance Coin de 340 doların üzerine çıkmayı başardı. Diğer altcoinlerde benzer şekilde performans gösterdi.

Gizlilik Esaslı Kripto Paralar Yükselişe

İlginç bir şekilde, gizlilik paraları son 24 saat içinde önemli ölçüde arttı. Monero (XMR) %25 yükselişte ve 300 Dolar’a yaklaşıyor. Zcash (ZEC) yaklaşık %30 artışla 180 Dolar’a yöneldi.

DASH (%13) 200 Dolar’ın üstünde işlem görüyor ve Horizen (ZEN) %21 artışla 115 Dolar’a yükseldi. Son 24 saatteki dalgalanmalara rağmen, tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa değeri 1,6 trilyon dolara yaklaştı.

Özellikle 2020‘nin sonlarına doğru gizlilik esaslı kripto paralara karşı pek çok yaptırım uygulanmıştı. Dash, Zcash ve Monero gibi coinler pek çok kripto para borsasının listelerinden çıkarılmıştı. Ancak gizlilik paraları direnmekte kararlı görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu